Żabia Wola. Zatrzymano kierowcę, który miał potrącić 14-latkę i uciec. Nastolatka jest w ciężkim stanie

Policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, który miał w piątek potrącić 14-latkę na przejściu dla pieszych w Żabiej Woli, a następnie uciec z miejsca wypadku. Funkcjonariusze zabezpieczyli też auto, którym poruszał się mężczyzna. Policja apeluje wciąż do świadków zdarzenia o zgłaszanie się na lubelską komendę.

Do potrącenia doszło w piątek przy szkole podstawowej w Żabiej Woli w powiecie lubelskim.

14-latka przechodziła przez przejście dla pieszych, została potrącona przez busa, a następnie wpadła pod jadącego z naprzeciwka Forda. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kierująca Fordem była trzeźwa, policjanci poszukiwali kierowcy busa, który uciekł. Zabezpieczono m.in. monitoring w pobliżu miejsca wypadku.

Zobacz wideo Ekspert: Gazu nie ma na całym świecie. Ceny będą wysokie przez lata

Żabia Wola. Zatrzymano 48-letniego mężczyznę

W niedzielę lubelscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 48-letniego mężczyzny.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

"Policjanci z KMP w Lublinie zabezpieczyli też samochód, którym się poruszał. Trwają czynności z zatrzymanym mężczyzną, do chwili obecnej nikt nie usłyszał zarzutów" - informują funkcjonariusze.

"Świadkowie zdarzenia lub osoby, które mają wiedzę na temat tego wypadku, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lublinie" - zaapelowano.

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o: