Dolnośląskie. Ukradł z piwnicy 150 kg "czarnego złota". Policjanci poszli za śladami kół i bryłkami węgla

Do zuchwałej kradzieży trzech worków zawierających około 150 kg węgla doszło w miniony wtorek, 13 grudnia. Mężczyzna, który jej dokonał, nie miał jednak szczęścia. Wkrótce schwytała go policja, która z łatwością wpadła na jego trop.

Jak informuje dolnośląska policja, we wtorek 13 grudnia doszło do włamania do jednej z piwnic budynku znajdującego się przy ul. Grabskiego w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna, który dokonał przestępstwa, najpierw zerwał skobel w drzwiach, a następnie włamał się do pomieszczenia, z którego wyniósł trzy worki zawierające łącznie 150 kilogramów węgla.

Dolnośląskie. Ukradł z piwnicy trzy worki węgla. Policjanci poszli za śladem kółek

Około godziny 20.00 właściciel piwnicy zorientował się, co zaszło i wezwał mundurowych. Jak się okazało, namierzenie zuchwałego przestępcy nie należało do najtrudniejszych.

Funkcjonariusze ruszyli spod budynku poszkodowanego śladem kół wózka oraz gubionych po drodze bryłek węgla. W ten sposób "doszli do miejsca przebywania podejrzanego i zatrzymali zaskoczonego takim obrotem sprawy 35-letniego mężczyznę" - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz wideo Złodziej samochodów polował w kościele. Kradzież podczas mszy nagrał monitoring

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informują mundurowi, jeszcze tego samego wieczoru udało się odnaleźć piwnicę, do której trafił łup włamywacza. Funkcjonariusze zatrzymali także 57-letniego pasera.

"35-letni mężczyzna w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu i złożył wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności" - informuje policja.

Więcej o: