Kazuyasu Kimura nie żyje. Wnuk Bronisława Piłsudskiego był "jedynym męskim potomkiem rodu"

Nie żyje Kazuyasu Kimura. Wnuk Bronisława Piłsudskiego związany był z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. "Był jedynym męskim potomkiem rodu Piłsudskich" - podkreśliła instytucja.
Zobacz wideo Minuta ciszy dla zmarłych robotników pracujących w Katarze. "To była decyzja polityczna"

O śmierci Kazuyasu Kimury poinformowało w piątek Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Japończyk był wnukiem Bronisława Piłsudskiego - etnografa, socjologa i podróżnika, a także starszego brata marszałka Józefa Piłsudskiego.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Przygotowanie jednośladu do zimy Jak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Nie żyje wnuk Bronisława Piłsudskiego

- Kiedy [Kazuyasu Kimura - red.] odwiedzał Zakopane, wędrował na jego symboliczny grób na Pęksowym Brzyzku. Utrzymywał stałe relacje z Muzeum Tatrzańskim - skierował do nas list okolicznościowy na 100-lecie istnienia placówki - przekazała, jak cytuje tvn24.pl, szefowa działu etnografii Muzeum Tatrzańskiego Anna Kozak.

W komunikacie muzeum poinformowało natomiast, że Kazuyasu Kimura "był jedynym męskim potomkiem rodu Piłsudskich".

Bronisław Piłsudski, który zmarł 17 maja 1918 w Paryżu, był etnografem. Zajmował się ludami (głównie ludem Ajnów) i kulturami Dalekiego Wschodu. Był bratem Józefa, Jana, Kazimierza i Adama. 

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamy Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o: