Lubelskie. Potrącił 14-latkę i uciekł. Wpadła pod koła innego pojazdu, jest w ciężkim stanie

Kierowca busa potrącił 14-latkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych w Żabiej Woli (woj. lubelskie). Dziewczynka w wyniku uderzenia wpadła pod jadącego z naprzeciwka Forda. Jej stan jest ciężki. Trwają poszukiwania kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Do poważnego wypadku doszło w piątek rano przy Szkole Podstawowej w Żabiej Woli (lubelskie). Kierujący busem potrącił 14-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych - informuje lubelska policja.

W wyniku uderzenia nastolatka została odrzucona bezpośrednio na nadjeżdżający z przeciwnego kierunku ruchu inny samochód, marki Ford. Osobówka najechała na dziewczynkę, która wpadła pod koła pojazdu. Kierowca busa nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ćwiąkalski o konfiskacie samochodu: Pijani kierowcy powodują ok. 10 proc. wypadków

Stan nastolatki jest ciężki. Policja poszukuje kierowcy busa

Policja informuje, że 14-latka w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jej obrażenia są rozległe. 

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego groźnego zdarzenia. "Kierująca Fordem była trzeźwa. Trwają poszukiwania kierującego pojazdem typu bus, który uciekł z miejsca zdarzenia" - czytamy w komunikacie służb.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Trudne warunki na drogach w Lubelskiem

Radio Lublin ostrzega, że trudna sytuacja na drogach utrzymuje się w całym województwie lubelskim. Najgorzej jest w północnej części regionu, to m.in. okolice Radzynia Podlaskiego, Sławatycz, Ryk czy Puław. "Tam drogi są białe lub z błotem pośniegowym. Cały czas występują też utrudnienia na krajowej "19" na trasie między Lublinem a Lubartowem, gdzie wolno poruszające się tiry spowalniają także ruch innych pojazdów" - czytamy na portalu.

Więcej o: