Leszno. Ciało mężczyzny w lesie. Lokalne media: To może być skazany pedofil

37-letni Mikołaj T. został skazany na karę bezwzględnego więzienia za czyn pedofilski wobec 12- latka. Lokalne media informują, że w piątek prawdopodobnie jego ciało odkryto w lesie w rejonie Dąbcza pod Lesznem. Policja na razie nie komentuje tych doniesień.

T. to niedoszły ksiądz i wychowawca z katolickiego przedszkola. Mężczyzna poznał chłopca i jego rodzinę kilkanaście lat temu podczas rekolekcji. "W 2011 roku podczas wakacyjnego wyjazdu 26-letni wówczas Mikołaj T. spał razem z 12-letnim Adamem w namiocie w lesie. Wtedy mężczyzna wykorzystywał seksualnie chłopca, co powtarzało się przez kolejne noce, a później jeszcze przez kilka tygodni w mieszkaniu T. w Lesznie" - opisuje "Głos Wielkopolski".

T. nie przyznał się do wykorzystania seksualnego małoletniego. W lutym br. Sąd Rejonowy w Lesznie skazał mężczyznę na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia, orzekł również zakaz zbliżania się do chłopca na odległość nie mniejsza niż 50 m oraz zapłatę zadośćuczynienia w kwocie 15 tys. zł. T. otrzymał także 5-letni zakaz wykonywania pracy z dziećmi. Wyrok nie był prawomocny, obrońcy odwołali się od decyzji sądu. W środę Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał wyrok i skazał 37-letniego Mikołaja T. z Leszna za seksualne wykorzystanie małoletniego. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Kontrowersyjna konferencja szefów MON i MSZ. Fogiel: Zdjęcia były ocenzurowane, nie naruszały zapisów

Ciało mężczyzny w lesie pod Lesznem

Eska.pl informuje, że w piątek w lesie w rejonie Dąbcza pod Lesznem znaleziono ciało mężczyzny. Zdaniem lokalnych mediów, to prawdopodobnie zwłoki 37-letniego pedofila.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Policja podejrzewa, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. - Czekamy na dokumentację z policji - mówi "Głosowi Wielkopolski" prok. Przemysław Grześkowiak, szef Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o: