Tychowo. 17-latka śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawę bada prokuratura

17-latka przechodziła 15 grudnia na oznakowanym przejściu dla pieszych w miejscowości Tychowo (woj. zachodniopomorskie). Potrąciła ją śmiertelnie kierująca samochodem 62-letnia kobieta. Była trzeźwa. Sprawą zajmują się śledczy oraz prokuratura.

Do potrącenia nastolatki doszło na drodze krajowej nr 10 na wysokości miejscowości Tychowo w powiecie stargardzkim (woj. zachodniopomorskie). Obecnie trwa ustalanie dokładnych przyczyn zdarzenia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspert: Gazu nie ma na całym świecie. ceny będą wysokie przez lata

Tychowo. 17-latka śmiertelnie potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych

Policjanci informują, że kobieta, która siedziała za kierownicą była trzeźwa. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potraciła przechodząca przez przejście 17-letnią mieszkankę powiatu stargardzkiego - przekazała mł. asp. Justyna Siwarska, oficerka prasowa stargardzkiej policji, cytowana przez portal stargard.naszemiasto.pl. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Nowe przepisy dotyczące pieszych na przejściach. Mają pierwszeństwo przed pojazdem

Zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 czerwca br., każda osoba, która znajduje się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, ma pierwszeństwo przed zbliżającym się pojazdem. Wyjątek stanowią tramwaje. Wtedy pieszy ma pierwszeństwo, jeśli już znajduje się na przejściu. Zatem każdy kierujący, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany do tego, aby zachować szczególną ostrożność. Kierowcy powinni też zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu - apelują policjanci. Piesi powinni też nosić elementy odblaskowe, aby każdy mógł ich zauważyć.

Więcej o: