Gdynia. Odnaleziono ciało zaginionego płetwonurka. Akcję poszukiwawczą prowadzili nurkowie-ochotnicy

Grupa nurków-ochotników przeprowadziła w środę w Gdyni akcję poszukiwawczą, by odnaleźć zaginionego w niedzielę płetwonurka. Po około godzinie nurkowie znaleźli ciało 44-letniego mężczyzny.

Nurkom-ochotnikom udało się namierzyć w środę ciało płetwonurka, który zaginął w niedzielę w Gdyni. Wcześniej, w akcji poszukiwawczej zakończonej niepowodzeniem, brała udział policja, ratownicy WOPR, strażacy, strażnicy graniczni i żołnierze Marynarki Wojennej.

Gdynia. Odnaleziono ciało zaginionego płetwonurka

Jak informuje portal divers24.pl, w środę grupa nurków-ochotników przeprowadziła w pobliżu Torpedowni w Gdyni akcję poszukiwawczą. Celem było odnalezienie płetwonurka, który zaginął w niedzielę podczas powrotu z nurkowania.

Warunki były dość dobre, jednak widoczność pod wodą nie przekraczała 30 cm. Pomimo to grupa poszukiwawcza sprawnie przeczesywała wodę w pobliżu Torpedowni

- czytamy w serwisie Divers24. 

Ciało zaginionego płetwonurka odnaleziono po godzinie akcji. Jednak z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wydobyto ich na powierzchnię. Wyłowienie zaplanowane jest na czwartek.

Zobacz wideo Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Gdynia. Zaginiecie 44-letniego płetwonurka w pobliżu Torpedowni

W niedzielę nad ranem dwóch płetwonurków nurkowało w pobliżu Torpedowni na Babich Dołach w Gdyni. Niestety do brzegu dotarł tylko jeden. Drugi zaginął.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z relacji drugiego z uczestników nurkowania wynika, że on i jego partner zostali rozdzieleni przez fale, kiedy byli już na powierzchni wody, donosi serwis Divers24.

Poszukiwania zaginionego 44-letniego nurka trwały przez całą niedzielę, do godzin wieczornych. W akcji wzięło udział około 100 funkcjonariuszy policji, ratowników WOPR, strażaków i strażników granicznych. Zaginionego poszukiwała również jednostka ratownicza SAR z Helu oraz wyspecjalizowana grupa wodno-nurkowa z Gdańska i żołnierze Marynarki Wojennej RP z Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej RP. 

W akcji na Zatoce Gdańskiej uczestniczył też śmigłowiec ratowniczy, który przeczesywał powierzchnię wody. Płetwonurka jednak nie odnaleziono. W poniedziałek rano zapadła decyzja, że poszukiwania nie będą wznowione. W środę swoją akcję przeprowadzili nurkowie-ochotnicy.

Więcej o: