Puszczykowo. Zwrot w sprawie tragicznego wypadku karetki na przejeździe. Przewód sądowy został wznowiony

Prawomocny wyrok dla kierowcy karetki, która została zmiażdżona na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, nadal nie zapadł. Zamiast tego Sąd Apelacyjny w Poznaniu wznawia przewód sądowy. Niewykluczone, że będzie zmieniona kwalifikacja czynu na umyślny.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu wznawia przewód sądowy w sprawie wypadku karetki na przejeździe kolejowym, do którego doszło w 2019 roku w Puszczykowie pod Poznaniem. 

Wypadek karetki w Puszczykowie. Wznowiono przewód sądowy

Kierowca karetki, który w 2019 roku spowodował wypadek na przejeździe kolejowym w Puszczykowie w Wielkopolsce, w maju 2021 roku został skazany na cztery lata więzienia. Wyrok był jednak nieprawomocny. We wtorek (13 grudnia) przed sądem apelacyjnym miał zapaść prawomocny wyrok. 

Jak donosi serwis radia RMF FM, "przewód sądowy został jednak wznowiony, ponieważ możliwa jest zmiany kwalifikacji czynu". 

Sąd apelacyjny doszedł do wniosku, że są podstawy do zmiany klasyfikacji na czyn umyślny - wyjaśniał radca prawny Łukasz Gil, reprezentujący wdowę po zmarłym w wypadku lekarzu

- czytamy na stronie rmf24.pl.

Pełnomocnik rodziny lekarza domaga się wyższej kary dla kierowcy karetki: ośmiu lat więzienia. Natomiast prokuratura chciałaby utrzymać w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tragiczny wypadek w Puszczykowie. Karetka utkwiła na przejeździe, zmiażdżył ją pociąg. Są ofiary

Puszczykowo. Tragiczny wypadek karetki na przejeździe kolejowym

Do wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie pod Poznaniem doszło 3 kwietnia 2019 roku. Wówczas karetka została zmiażdżona przez pociąg Intercity jadący z Katowic w kierunku Gdańska. W wyniku tragicznego zdarzenia zginął lekarz oraz ratownik medyczny. Zderzenie z pociągiem przeżył kierowca karetki - Sebastian S.

Zdarzenie na przejeździe udało się nagrać kilku kamerom monitoringu, które jednoznacznie wskazywały, że wypadek spowodował kierowca pojazdu. Karetka wjechała na tory mimo opadających szlabanów i czerwonego światła. 

Więcej o: