Zaginięcie Iwony Wieczorek. Pierwsze zatrzymania i przesłuchania

Policja zatrzymała pierwsze osoby w śledztwie dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek - podaje RMF FM. W Gdańsku zatrzymano Pawła P., znajomego Iwony Wieczorek, który feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku był na imprezie razem z zaginioną. Druga zatrzymana osoba to kobieta, również z otoczenia Iwony Wieczorek.

Decyzję o zatrzymaniach podjął małopolski wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie - podaje RMF FM. Obydwie osoby są w drodze do Krakowa, gdzie zostaną przesłuchane przez śledczych. Służby nie podały, jakie zarzuty mają postawić zatrzymanym.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Policyjne czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Małopolski wydział Prokuratury Krajowej, zwany Archiwum X, prowadzi sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek od marca 2019 roku.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Pierwsze zatrzymania i przesłuchania

Policja przeszukała dom Pawła P. we wrześniu tego roku. Wówczas przypominaliśmy, że w lipcu 2010 r., tuż po zaginięciu Iwony Wieczorek, Paweł, który był z nią i innymi znajomymi w klubie, z którego dziewczyna nie wróciła, czynnie uczestniczył w jej poszukiwaniach na terenie Trójmiasta. Rozmawiał ze śledczymi, składał zeznania, współpracował. Po raz ostatni mężczyzna był przesłuchiwany w 2018 r.

Pod koniec września w jego domu zjawiła się policja i przez kilka godzin przeszukiwała dom. Mężczyzna relacjonował w rozmowie z Onetem, że nie mógł wejść do środka. Jego partnerka odpowiadała na pytania funkcjonariuszy i nie mogła swobodnie poruszać się po domu. Policjanci pytali o strych, kilka razy mieli sugerować, że na terenie posesji są zwłoki. Policjanci po przeszukaniu zabrali telefon i karty pamięci Pawła P.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja szuka mężczyzny z nagrania.

10 grudnia policja pokazała najnowsze wideo, na którym widać twarz mężczyzny, który szedł za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Służby poszukują każdego, kto może wiedzieć coś na jego temat. Od 2019 roku sprawą kobiety zajmują się śledczy z Archiwum X.

W sprawie dotyczącej zaginięcia Iwony Wieczorek pojawiły się nowe ustalenia. Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod nr tel. 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!

- napisała policja na Twitterze.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Sprawę prowadzi krakowskie Archiwum X

Jeszcze wcześniej w mediach pojawiły się informacje o rzekomym "przełomie" w śledztwie. Sprawa dotycząca zaginięcia Iwony Wieczorek została przekazana do tzw. Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

<<Reklama>> Reportaż "Co się stało z Iwoną Wieczorek" Janusza Szostaka jest dostępny w formie ebooka na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: