Gala wręczenia nagród Grand Press. Grzegorz Wysocki laureatem w kategorii Wywiad

Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad otrzymał Grzegorz Wysocki za rozmowę "Jeśli nienawidzisz, to znaczy, że zostałeś pokonany" ("Gazeta Wyborcza"). Wysocki poinformował na wtorkowej gali, że statuetkę odbiera jako dziennikarz Gazeta.pl.

- Dziękuję mojej rozmówczyni, czyli Renacie Lis, przy okazji dziękuję wszystkim moim rozmówcom, którzy czasami muszą spędzać ze mną wiele godzin na rozmowach. Dziękuję mojej redakcji - już byłej - "Gazecie Wyborczej", z którą się pożegnałem. Nagrodę odbieram za wywiad, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej", a w tym miejscu mogę ogłosić news, że odbieram ją już jako dziennikarz nowej redakcji, choć dość bliskiej, czyli Gazeta.pl. Dziękuję Rafałowi Madajczakowi za zaufanie, postaram się go nie zawieść - powiedział Grzegorz Wysocki podczas wtorkowej gali Grand Press. 

Zobacz wideo Poseł Kowalski na obradach komisji w sprawie wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. Zaatakował Tuska i posłów opozycji

Wysocki został laureatem nagrody w kategorii Wywiad. Nagrodzono go za rozmowę z Renatą Lis pt. "Jeśli nienawidzisz, to znaczy, że zostałeś pokonany".

O rozstaniu z "Wyborczą" dziennikarz poinformował w listopadzie. "Moje rozstanie z 'GW' nie ma związku z nadchodzącymi zwolnieniami grupowymi, o których od pewnego czasu możecie przeczytać w branżowych mediach, bo do podpisania porozumienia stron doszło kilka miesięcy temu" - podkreślił we wpisie na Facebooku. 

Nagrody Grand Press rozdane

We wtorek odbyła się gala rozdania nagród dziennikarskich Grand Press. Poza Wysockim wyróżnieni za swoją pracę zostali: Jacek Harłukowicz i Janusz Schwertner (Onet) - News, Piotr Świerczek (TVN24) - Dziennikarstwo śledcze, Agnieszka Szpila ("Krytyka Polityczna") - Publicystyka, Paweł Kapusta i Dariusz Faron (Wirtualna Polska) - Reportaż prasowy/internetowy, Michał Janczura (TOK FM) - Reportaż audio, Michał Przedlacki (TVN) - Reportaż wideo, Tomasz Ulanowski ("Pismo. Magazyn opinii") - Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa. Dziennikarzem roku został Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

Więcej o: