Lubelszczyzna. Ksiądz miał poniżać ucznia, innego uderzyć książką w głowę. Sąd wydał wyrok

Ks. Dariusz R. oskarżony był o psychicznie i fizycznie znęcanie nad uczniem szkoły podstawowej, w której uczył. Po jedenastu rozprawach sąd wydał wyrok - duchowny został uniewinniony.
Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Ks. Dariusz R. jest proboszczem jednej z parafii w gminie Wisznice (woj. lubelskie). Pod koniec kwietnia 2020 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. 47-letni duchowny - według śledczych - miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad uczniem szkoły podstawowej, w której był katechetą. 12-latek miał być ośmieszany, poniżany i wyzywany przez księdza.

- Stosował wobec małoletniego przemoc fizyczną polegającą na uderzeniu go plastikowym przedmiotem po rękach, chwytaniu za szyję, przytrzymywaniu głowy i uderzeniu otwartą dłonią w twarz - przekazała "Dziennikowi Wschodniemu" Urszula Szymańska, ówczesna prokurator rejonowa z Parczewa.

Innego ucznia ks. Dariusz R. miał uderzyć książką w głowę.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Ksiądz został uniewinniony

W sprawie odbyło się jedenaście rozpraw, a duchowny nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak podaje "Dziennik Wschodni", pod koniec listopada zapadł wyrok. Ks. Dariusz R. został uniewinniony z zarzutów znęcania się nad uczniem.

Z kolei sprawa naruszenia nietykalności cielesnej przez uderzenie podręcznikiem od religii w głowę została umorzona. Wyrok jest nieprawomocny.

"Dziennik Wschodni" zaznacza, że ks. Dariusz R. nie uczy już w szkole, ponieważ ma sądowy zakaz pracy z dziećmi i zbliżania się do poszkodowanych.

Więcej o: