Tragiczny wypadek podczas prac polowych w Ząbinowicach. 24-latek został wciągnięty przez kombajn

W Ząbinowicach (woj. pomorskie) w weekend doszło do tragicznego wypadku. 24-latek podczas koszenia kukurydzy został wciągnięty przez kombajn. Mężczyzna zginął na miejscu.

- W sobotę 10 grudnia otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wypadku w trakcie prac na polu w Ząbinowicach - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl st. sierż. Dawid Łaszcz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Policję i służby ratunkowe wezwał jeden ze świadków zdarzenia. 

Zobacz wideo Prezes Kowalik: Z szacunków wynika, że Polska potrzebuje ok. 170 TWh energii rocznie

Wypadek podczas prac polowych w Ząbinowicach. Nie żyje 24-latek

Jak przekazał rzecznik, na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 24-latek obsługujący kombajn został wciągnięty do maszyny za element odzieży. - W wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadka - poinformował st. sierż. Łaszcz. 

Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia.  

Duchowny (zdjęcie ilustracyjne) Dominikanin, który gwałcił na ołtarzu, znów przed sądem. "Kara zbyt wysoka"

Statystyki dotyczące wypadków przy pracy rolniczej w Polsce są wciąż bardzo wysokie. Jak informuje w komunikacie KRUS, w 2021 roku rolnicy zgłosili ponad 12 tys. wypadków, czyli o 1,1 tys. więcej niż w 2020 r. Wypłacono 9,5 tys. jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Z kolei w okresie od 1 stycznia do 30 września 2022 roku do KRUS zgłoszono blisko 9 tys. wypadków. W tym okresie wypłacono 6,7 tys. odszkodowań.  

Więcej o: