Bielsko-Biała. Policja zatrzymała zaśnieżony samochód. Kierująca ledwo stała, wydmuchała 5 promili

Bielscy policjanci zatrzymali 37-latkę, która wsiadła za kierownicę osobowego fiata, mając w organizmie 5 promili alkoholu. Mieszkanka Bielska-Białej straciła prawo jazdy. Grożą jej 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę przed godziną 16:00 policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej, patrolując centrum miasta, zauważyli jadący ulicą Partyzantów fiata, którego szyby boczne i tylna były zaśnieżone, ograniczając widoczność. Podjęli decyzję, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Już po rozpoczęciu rozmowy, wyczuli od kobiety alkohol. Po wyjściu z samochodu kierująca miała trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latka miała w organizmie blisko 5 promili.

Stróże prawa zatrzymali 37-latce prawo jazdy, kobieta z uwagi na stan upojenia alkoholowego trafiła do izby wytrzeźwień. Za jazdę na podwójnym gazie grozi jej kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

"Trudne, zimowe warunki mogą dawać się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Słaba widoczność, opady śniegu, marznąca mżawka i zalegające błoto pośniegowe wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Dlatego apelujemy o rozwagę, życzliwość i wzajemny szacunek na drodze" - pisze bielska policja.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Funkcjonariusze apelują, by przed wyruszeniem w trasę zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu. "Dopiero kiedy samochód jest odśnieżony i z czystymi, odmrożonymi szybami, możemy ruszać w drogę" - czytamy. 

"Będąc już w trasie, dostosujmy prędkość do warunków, włączmy wymagane światła i przede wszystkim zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Reagujmy więc z wyprzedzeniem. Do tej zasady stosujmy się też w rejonie przejść dla pieszych. Zwróćmy uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Koniecznie zmniejszmy prędkość" - dodaje policja.

Więcej o: