Alert RCB o wietrze i zamieciach dla Pomorza i Mazur. "Zostań w domu, jeśli możesz"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert o silnym wietrze, zawiejach i zamieciach śnieżnych do mieszkańców powiatów w części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

W komunikacie poinformowano o bardzo trudnych warunkach na drogach. Jak czytamy na stronach internetowych RCB porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h.

Alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś (12.12) silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. Bardzo trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz." został wysłany do mieszkańców powiatów w części województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega przed zamieciami i zawiejami

Ostrzeżenie przed złymi warunkami atmosferycznymi wydał również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami, zawiejami i zamieciami śnieżnymi w powiatach kwidzyńskim, kętrzyńskim i mrągowskim. Ponadto ostrzeżenia przed silnym wiatrem obowiązują w powiatach lęborskim i słupskim. 

W powiatach tczewskim, sejneńskim, suwalskim, oleckim, gołdapskim, węgorzewskim, giżyckim, ełckim, piskim, lwóweckim, karkonoski, kamiennogórskim, wałbrzyskim, kłodzkim, ząbkowickim i nyskim mogą występować intensywne opady śniegu. W tych wszystkich miejscach ostrzeżenia są najniższego, pierwszego stopnia.

Alert drugiego stopnia przed opadami śniegu, zamieciami i zawiejami ogłoszono dla powiatów: puckiego, wejherowskiego, kartuskiego, gdańskiego, nowodworskiego, malborskiego, sztumskiego, braniewskiego, elbląskiego, ostródzkiego, iławskiego, nowomiejskiego, nidzickiego, działdowskiego, olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, szczycieńskiego, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Elbląga i Olsztyna.

Więcej o: