Orlenowska Polska Press wręczyła nagrody za wybitne zasługi. Wśród laureatów m.in. Glapiński, Kowalczyk i Błaszczak

Adam Glapiński, Henryk Kowalczyk i Mariusz Błaszczak - to m.in. oni odebrali w niedzielę nagrodę Giganci Polska Press. Grupa, której właścicielem jest Orlen, przyznała wyróżnienia w siedmiu kategoriach podczas uroczystej gali. Odczytano również list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo Awantura na spotkaniu prezesa PiS w Chojnicach. Z sali padły niewygodne pytania

W niedzielę odbyła się gala, podczas której po raz pierwszy zostały wręczone nagrody Giganci Polska Press. Jak czytamy na stronie "Głosu Wielkopolski", "Polska Press Grupa wyróżniła osoby, które w tym niezwykle trudnym roku w sposób szczególny przysłużyły się bezpieczeństwu Polski i Polaków. Ten wieczór należał do wielkich ludzi, wielkich marek i ich wielkich dokonań".

Nagroda została wręczona w siedmiu kategoriach. Otrzymali ją:

  • minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk w kategorii bezpieczeństwo żywnościowe,
  • prezes NBP Adam Glapiński - bezpieczeństwo finansowe,
  • Ministerstwo Obrony Narodowej z Mariuszem Błaszczakiem na czele - bezpieczeństwo militarne,
  • prezes Polskich Kolei Państwowych S.A. Krzysztof Mamiński - bezpieczeństwo technologiczne,
  • Polska Agencja Inwestycji i Handlu - bezpieczeństwo gospodarcze,
  • wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka - bezpieczeństwo ekosystemu,
  • Orlen Synthos Green Energy - bezpieczeństwo energetyczne.

Specjalną nagrodę za relacjonowanie wojny w Ukrainie otrzymał dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński"Rz": PiS chce jeszcze w tym roku odblokować miliardy z KPO

Glapiński wychwala "sukcesy ekonomiczne i finansowe" Polski

Odbierając nagrody, laureaci wygłosili przemówienia. Adam Glapiński powiedział m.in., że "Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprzykładne i bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe".

- Podczas pandemii i pierwszym okresie rosyjskiej agresji na Ukrainę, polska gospodarka cichutko i bez rozgłosu rozwijała się cztery razy szybciej niż kraje strefy euro. Większość Polaków jest cały czas niezamożna, ale na wyciągnięcie ręki młodzi ludzie będą żyli w kraju naprawdę dostatnim. Nie da się inaczej tego policzyć - powiedział, dodając, że w ciągu kilku lat poziom PKB na głowę będzie taki sam jak we Francji.

Na gali zabrakło Jarosława Kaczyńskiego, jednak prezes Prawa i Sprawiedliwości napisał list, który został odczytany przez sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego. Polityk odniósł się do wojny w Ukrainie i działań podjętych przez państwo polskie.

"To bogactwo działań znalazło swe odzwierciedlenie w siedmiu kategoriach, w których kapituła nagrody Giganci Polska Press uhonorowała tę pracę na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. A że Grupa Polska Press jest liderem na rynku mediów regionalnych, to można powiedzieć, że nagrody te przyznała cała Polska" - stwierdził Kaczyński.

W marcu ubiegłego roku grupa wydawnicza Polska Press formalnie stała się własnością PKN Orlen. Ofertę kupna wydawnictwa, jednej z największych grup wydawniczych w naszym kraju, Orlen złożył jego właścicielowi - niemieckiemu holdingowi Verlagsgruppe Passau - 7 grudnia 2020 roku, zawierając z nim umowę przedwstępną.

Działacze AgroUnii wyrzucili telewizorAgroUnia zareagowała na konwencję PiS-u. Telewizor wyleciał przez okno

Więcej o: