Łódzkie. Autobus wpadł w poślizg i zsunął się do rowu. Wewnątrz były 22 osoby

W niedzielę na trasie dk 91 pomiędzy Zgierzem a Ozorkowem autobus komunikacji miejskiej wpadł do przydrożnego rowu. Wewnątrz pojazdu były 22 osoby. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych panujących na drodze.
Zobacz wideo Czy tej zimy znowu będziemy walczyć ze smogiem?

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 17 w miejscowości Emilia (powiat zgierski). Jak podaje OSP w Kaniej Górze, autobus miejski zgierskiej linii nr 10 wpadł w poślizg i zsunął się do przydrożnego rowu.

Autobus wpadł do rowu. Wewnątrz były 22 osoby

Autobusem podróżowały 22 osoby. Poszkodowana została jedna z nich, jednak po przebadaniu przez ratowników, odmówiła dalszej hospitalizacji. Dwie inne osoby doznały lekkich potłuczeń.

Do wyciągnięcia autobusu z rowu użyto holownika. W trakcie tego działania droga dk 91 została całkowicie zablokowana. Pasażerom zagwarantowano autobus zastępczy, którym kontynuowano jazdę w kierunku Ozorkowa.

Policjanci ze Zgierza wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

- Stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu przy prawym poboczu. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń - powiedziała asp. szt. Magdalena Wolska z policji w Zgierzu w rozmowie z TVN24.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: