Lubuskie. Nie żyje 25-latka pobita przez partnera. Napastnik usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

W sobotę nad ranem w zielonogórskim szpitalu zmarła 25-latka pobita przez swojego partnera. Napastnik został zatrzymany w piątek po kilkugodzinnej obławie policji. Prokuratura przekazała, że napastnik usłyszał zarzuty. Na trzy miesiące trafił do aresztu.

Mimo tego, że lekarze ze szpitala w Zielonej Górze walczyli ponad dobę o życie 25-latki, kobieta zmarła.

Mężczyzna śmiertelnie pobił swoją partnerkę. Policja opublikowała nagranie z obławy

Mężczyznę udało się schwytać po kilkugodzinnej obławie.

- Policjanci równolegle prowadzili bardzo zaawansowane metody pracy operacyjnej i śledczej. Wykonywano wiele czynności i brano pod uwagę wiele wersji. Przeprowadzono setki działań zgodnie ze sztuką policyjną. Taktyka działań z godziny na godzinę przynosiła coraz bardziej konkretne rozwiązania. 25-latek, chcący przedłużyć swą wolność, miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych - przekazał rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim podinsp. Marcin Maludy.

Film z akcji służb na swojej stronie internetowej opublikowała lubuska policja.

Zobacz wideo 25-latek podejrzewany o pobicie partnerki ze skutkiem śmiertelnym schwytany. Policja publikuje nagranie z obławy

Funkcjonariusze podkreślają, że kluczowa okazała się współpraca służb kryminalnych, śledczych oraz prewencyjnych. Osaczony napastnik próbował jeszcze wydostać się z policyjnej obławy. Próbował uciec samochodem obwodnicą Żagania. Po blokadzie został zatrzymany przez służby.

Zabił swoją partnerkę. 25-latek usłyszał zarzuty

Mężczyzna został przewieziony na komendę w Żaganiu. Tam przeprowadzone są czynności procesowe.

Aktualizacja

W sobotę wieczorem rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz przekazała, że 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa. - Prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, który został uwzględniony. Bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety wskaże zarządzona sekcja zwłok - poinformowała Polsat News Antonowicz.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: