Lubuskie: 25-latek zatrzymany po policyjnej obławie. Jego partnerka walczy o życie

Policjanci z woj. lubuskiego zatrzymali w piątek wieczorek 25-letniego mężczyznę, który tego dnia rano miał ciężko pobić swoją partnerkę. 25-latek ukrywał się w lesie. Kobieta walczy o życie w szpitalu.

"Od wczesnych godzin rannych lubuscy stróże prawa zaangażowani byli w ustalenie okoliczności zdarzenia, które miało miejsce w powiecie żagańskim w gminie Iłowa. Tam załoga karetki pogotowia zabrała do szpitala 25-letnią kobietę, której stan zdrowia medycy określili jako ciężki" - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak informuje rzecznik KWP podinspektor Marcin Maludy, szybko okazało się, że związek ze sprawą może mieć 25-letni partner kobiety.

Zobacz wideo Zobacz także: Dzieci były już na pasach, a mężczyzna machał znakiem stop. Kierująca nawet się nie zatrzymała

Lubuskie. Policja zatrzymała 25-letniego mężczyznę

"Przez kilkanaście godzin trwała obława za napastnikiem. Policjanci równolegle prowadzili bardzo zaawansowane metody pracy operacyjnej i śledczej. (...) 25-latek, chcący przedłużyć swą wolność, miał ukrywać się w lesie. Policjanci odcinali mu drogę potencjalnej ucieczki, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób postronnych" - relacjonuje lubuska policja.

Rzecznik komendy wskazuje, że "osaczony mężczyzna próbował wydostać się z policyjnej obławy". Został zatrzymany dzięki blokadzie na obwodnicy Żagania i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. 

**

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Więcej o: