Kraków: konsekracja dziewic na Wawelu. Do grona dołączyły trzy kobiety

W czwartek w katedrze na Wawelu odbyły się obrzędy konsekracji dziewic. Do Ordo Virginum Archidiecezji Krakowskiej dołączyły trzy kobiety. Jak wskazuje Katechizm Kościoła Katolickiego, dziewice konsekrowane zostają "mistycznie poślubione Chrystusowi" i "włączne w służbę Kościoła"

Obrzędowi konsekracji dziewic przewodniczył bp Janusz Mastalski. W Archidiecezji Krakowskiej posługuje obecnie 56 członkiń Stanu Dziewic. Do konsekracji przygotowuje się 15 kolejnych kobiet.

"W homilii biskup ukazał piękno tego powołania oraz jego znaczenie dla Kościoła. Dziewice konsekrowane przez modlitwy, pokutę i oddanie się Jezusowi przyczyniają się do rozwoju wiary i wierności Bogu" - czytamy w komunikacie archidiecezji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Biskup zachęcił kobiety, "aby zachowały pokój serca i nie przestraszyły się tego, że wiele osób nie zrozumie ich powołania i będą je ośmieszać". "Życzył im, aby nie gasła ich radość z daru, jaki otrzymują i aby swoim uśmiechem i zaufaniem Jezusowi budziły w ludziach nadzieję" - przekazano.

Zobacz wideo Awantura na spotkaniu prezesa PiS w Chojnicach. Z sali padły niewygodne pytania

Kraków. Obrzęd konsekracji dziewic na Wawelu

Jak wyjaśnia Katechizm Kościoła Katolickiego, "dziewice zostają poświęcone Bogu przez biskupa diecezjalnego według zaaprobowanego obrzędu liturgicznego oraz mistycznie poślubione Chrystusowi, Synowi Bożemu, i włączone w służbę Kościoła".

"Dziewice poświęcone Bogu, z natchnienia Ducha świętego, ślubują czystość, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim. Dziewice chrześcijańskie zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami, powinny się oddawać pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie" - tak przed kilkoma laty opisywała ten stan Archidiecezja Warszawska.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: