Kościelisko. Tragedia w ośrodku biathlonowym. Nie żyje 15-latka

W Kościelisku Kirach (woj. małopolskie) w ośrodku biathlonowym zmarła ok. 15-letnia dziewczyna. Znaleziono ją z raną postrzałową. Policja i prokuratura badają okoliczności jej śmierci.

W czwartek (8 grudnia) około godziny 23 policja dostała zawiadomienie, że na terenie ośrodka biathlonowego w Kościelisku Kirach (woj. małopolskie) znaleziono ciało młodej dziewczyny z powiatu tatrzańskiego - podaje "Gazeta Krakowska".

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zielona Góra. Rowerzysta przewrócił się na rondzie. Po chwili najechał na niego samochód

Kościelisko. "Dziewczyna była sama w pomieszczeniu". Jej życia nie udało się uratować 

Na miejsce zdarzenia przyjechały patrole policji i pogotowie. Jak przekazał lokalnym mediom asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji, mimo 45-minutowej reanimacji życia dziewczyny nie udało się uratować. Według nieoficjalnych informacji, była zawodniczką biathlonową. Miała ok. 15 lat. 

- Dziewczyna była sama w pomieszczeniu znajdującym się przy stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach - dodał. Okoliczności tragedii nie są do końca jasne. Jak podaje portal M jak Małopolska, nastolatka miała ranę postrzałową. Nie wiadomo, jaka sytuacja doprowadziła do jej śmierci. Niewykluczone, że dziewczyna przez przypadek sama się postrzeliła, nie wyklucza się też udziału osób trzecich. Policja na razie nie udziela informacji na ten temat

Zakopane. Sprawę bada policja wraz z prokuraturą

Funkcjonariusze nie podają obecnie żadnych informacji dotyczących dokładnych okoliczności śmierci dziewczyny. Wyjaśniają je wraz z prokuraturą. Przede wszystkim sprawdzą, dlaczego ofiara miała dostęp do broni palnej. Ponadto osoby, które miały kontakt z nastolatką w dniu zdarzenia, zostaną w najbliższych dniach przesłuchane. Zabezpieczone mają być również ślady, w tym nagrania z kamer monitoringu.

Więcej o: