Dzieci były już na pasach, a mężczyzna machał znakiem stop. Kierująca nawet się nie zatrzymała

Policja informuje o groźnym zdarzeniu, do którego doszło w Nowej Wsi Ełckiej (woj. warmińsko-mazurskie). Jak widać na udostępnionym nagraniu, kobieta kierująca samochodem osobowym nie zatrzymała się przed przejściem, na którym byli piesi. Ponadto zignorowała sygnały mężczyzny, który czuwał nad bezpiecznym przejściem uczniów przez drogę. Ukarano ją 30 punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło w listopadzie w miejscowości Nowa Wieś Ełcka. 8 grudnia policja warmińsko-mazurska "ku przestrodze" opublikowała nagranie z wideorejestratora. Na krótkim filmie widać wjeżdżający na przejście dla pieszych samochód osobowy.

Zobacz wideo Ełk. Prowadząca auto zignorowała pieszych na pasach i mężczyznę ze znakiem stop

Warmińsko-mazurskie. Zignorowała dzieci na przejściu. 30 punktów karnych

Prowadząca auto wjechała na pasy, choć znajdowały się na nich dzieci. Co więcej, kobieta zignorowała osobę, która nadzorowała bezpieczne przejście pieszych. Mężczyzna w odblaskowej kamizelce machał znakiem stop tuż przed maską samochodu. Kobieta nawet się nie zatrzymała, jedynie trochę zwolniła. 

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Eksplozje w Berdiańsku. Nieoficjalnie: Wybuchy w bazie lotniczej Rosjan

"Aktualne przepisy ruchu drogowego surowo traktują kierowców popełniających wykroczenie w okolicach przejść dla pieszych. Za popełnione wykroczenia kierująca toyotą została ukarana mandatami na łączną kwotę 3000 złotych. Otrzymała także 30 punktów karnych - co w konsekwencji oznacza dla niej utratę prawa jazdy" - informuje policja. 

Jak podają policjanci, w tej sytuacji nikt nie ucierpiał. "Jednak widać, jak groźne sytuacje na drogach może powodować chwila nieuwagi i rozkojarzenia" - czytamy w komunikacie. 

Sąd, wyrok (zdjęcie ilustracyjne)Ruszył proces Viktora S. Miał poderżnąć gardło byłej partnerce z zazdrości

Więcej o: