Człowiek-choinka poszukiwany. Poprzecinał opony 20 aut na terenie hurtowni mięsa [WIDEO]

Na terenie hurtowni mięsa w Warzymicach pod Szczecinem zamaskowany sprawca poprzecinał w nocy z 3 na 4 grudnia opony stojących na parkingu samochodów. Może byłby to niczym niewyróżniający się akt wandalizmu, gdyby nie nietypowy wygląd sprawcy. Przestępca wykorzystał do kamuflażu gałęzie świerku.

Do dość nietypowego aktu wandalizmu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Nieznany sprawca wkradł się na teren zakładu mięsnego we wsi Warzymice, kilka kilometrów od Szczecina i uszkodził zaparkowane na placu samochody. Aby pozostać nierozpoznanym, przestępca zasłonił się świerkowymi gałęziami. Właściciel firmy apeluje o pomoc w jego ujęciu i oferuje nagrodę. 

Zobacz wideo Wybił łokciem szybę w autobusie, szuka go policja

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Szczecin. "Mężczyzna wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość"

Jak podaje "Radio Szczecin" sprawca, który dokonał aktu wandalizmu w hurtowni mięsa w miejscowości Warzymice, uszkodził aż 20 samochodów. Bardzo zależało mu na tym, aby za wszelką cenę nie zostać zidentyfikowanym. Mateusz Watral, przedstawiciel firmy, w rozmowie z dziennikarzami szczecińskiego radia przyznał: - Jest to osoba, którą być może poznalibyśmy po sylwetce lub sposobie poruszania się. Stąd taki strój. Mężczyzna wiedział, że są kamery i chciał ukryć swoją tożsamość pod tym kamuflażem z tych gałęzi świerkowych.

Nagranie z monitoringu, które uwiecznia całe zajście, opublikował na swoim Twitterze dziennikarz "Radia Szczecin".

Warzymice. Człowiek-choinka pozostawił ważne ślady

Szkody wyrządzone przez wandala firma oszacowała na kwotę 60 tys. złotych. O całym zajściu została poinformowana policja, która znalazła na miejscu dwa bardzo wartościowe dla śledztwa ślady. Pierwszym z nich była krew pochodząca od człowieka-choinki, który prawdopodobnie, jak wskazuje monitoring, zranił się w lewą rękę. Oprócz tego przestępca pozostawił po sobie dość charakterystyczny odcisk buta, który może świadczyć o posiadaniu przez niego obuwia wojskowego.

Aby zachęcić do pomocy w ujęciu sprawcy, hurtownia mięsa oferuje nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za wskazanie, kto jest człowiekiem-choinką.

Więcej o: