Joanna Kurska straci pracę w TVP? "Nie chce wyjeżdżać z kraju", choć Jacek Kurski będzie wyjeżdżał

Jacek Kurski został przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego, co wiąże z częstymi wizytami niedawnego prezesa TVP w Stanach Zjednoczonych. Co z jego żoną, Joanną, szefową "Pytania na śniadanie"? O tym zdecyduje prezes TVP, Mateusz Matyszkowicz, z którym Kurska ma się spotkać w czwartek.

Jacek Kurski miał ambicje, by zostać ministrem cyfryzacji. Nie dostał jednak zgody ani PiS, ani premiera Mateusza Morawieckiego. Były prezes TVP dzięki nominacji szefa NBP, wraz z początkiem grudnia objął stanowisko Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego, co wiąże się z częstymi pobytami w Waszyngtonie. Zaczęły się spekulacje, co dalej z karierą jego drugiej żony Joanny. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Szrot: TVP pod rządami Jacka Kurskiego miała swoje osiągnięcia

Jacek Kurski na nowym stanowisku w USA. Joanna Kurska chce zostać w kraju

Joanna Kurska kieruje w TVP2 "Pytaniem na śniadanie". - Liczy, że będzie mogła dalej pracować przy formacie - mówią Wirtualnym Mediom osoby z Telewizji Polskiej. O tym jednak zdecyduje prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Z ustaleń Presserwisu wynika, że Kurska ma się z nim spotkać w czwartek (8 grudnia).

Powód i temat spotkania nie jest znany. Możemy się jedynie domyślać, że chodzi o nowe stanowisko męża i plany na przyszłość. Nie wiadomo czy Kurski przeprowadzi się do USA na stałe, czy będzie jedynie "dojeżdżał". Jak podają Wirtualne Media, Joanna chce zostać w kraju, o czym miała mówić podczas środowego spotkania z zespołem "Pytania na śniadanie".

Jacek KurskiKulisy nominacji dla Kurskiego. Nie wiedział, że takie stanowisko istnieje. Glapiński mu pomógł

Joanna Kurska zostanie w TVP? "Rozgrywka ma na pewno drugie, polityczne dno"

Są dwa głosy na temat tego, czy Joanna Kurska zostanie w TVP. Każdy z nich wskazuje na polityczne rozgrywki.

- Joanna Kurska i Jacek Kurski zrobili się niewygodni dla obecnego obozu rządzącego, więc ewentualne podziękowanie Joannie Kurskiej za współpracę nie będzie wielkim zaskoczeniem - mówi dziennikarzom "Press" informator z TVP.

- Niewykluczone, że teraz, kiedy Jacek Kurski nie ma już aż takiej władzy w TVP, Matyszkowicz dojdzie do przekonania, że chce zerwać wszystkie więzy łączące go z Kurskimi. Pewnie nie zwolni jej z pracy, ale może odwołać ze stanowiska szefowej "Pytania na śniadanie" i zaproponować inny, mniej eksponowany fotel. Rozgrywka ma na pewno drugie, polityczne dno - mówi z kolei osoba związana z Telewizją Polską Wirtualnym Mediom.

Joanna Kurska i jej droga do "Pytania na śniadanie" 

Joanna Kurska swoją medialną karierę rozpoczęła się w latach 90. w lokalnej redakcji "Gazety Wyborczej". W 2016 roku objęła stanowisko wiceszefowej biura koordynacji programowej w TVP, a następnie awansowała na stanowisko dyrektorki programowej i marketingu. Zrezygnowała ze stanowiska "ze względu na nawiązanie osobistej relacji z prezesem Jackiem Kurskim". 

Ślub Jacka KurskiegoJacek Kurski o odejściu żony z TVP. "Zrobiłem jej osobistą krzywdę"

We wrześniu 2022 roku została szefową "Pytania na śniadanie". Program ma pozycję lidera w segmencie programów śniadaniowych.

Więcej o: