Białystok. Parafia poszukuje emerytowanego kapłana. Ks. Jan Toczko ma 88 lat

Białostocka parafia poszukuje emerytowanego kapłana, który zaginął. Ksiądz Jan Toszko ma 88 lat i może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze, czarną czapkę z daszkiem.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Białymstoku zamieściła we wtorek 6 grudnia na swojej stronie prośbę o pomoc w poszukiwaniach emerytowanego kapłana. Nie wiadomo, od kiedy duchowny jest poszukiwany. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Parafia w Białymstoku poszukuje emerytowanego księdza

Ksiądz Jan Toczko ma 88 lat. Jak czytamy, może być ubrany w sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze, czarną czapkę z daszkiem. Parafia, powołując się na informacje policji, dodaje także, że poszukiwany może poruszać się czarnym samochodem marki Audi.

"Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod nr tel. 47 711 3244 lub z numerem alarmowym 112" - cytuje apel policji parafia w swoim komunikacie.

Więcej informacji z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Białystok. Ciało 31-letniej kobiety i niemowlęcia znaleziono przed blokiem

Ks. Jan Toczko poszukiwany - rysopis

Na stronie parafii zostało zamieszczone zdjęcie i rysopis poszukiwanego księdza:

  • wzrost około 178 cm;
  • krępej budowy ciała;
  • włosy siwe, krótkie.

Sąd w Białymstoku uchylił mandat pani EwelinieDostała mandat za wzięcie żywności ze śmietnika sklepu. Sąd uchylił tę decyzję

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: