Istebna. 32-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo rodziców. Był na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki

W domu w miejscowości Jaworzynka znaleziono zwłoki starszego małżeństwa. Policjanci z Istebnej oraz mundurowi z Wisły zatrzymali w tej sprawie syna zamordowanych. Mężczyżnie przedstawiono zarzut zabójstwa rodziców.

We wtorek 6 grudnia policjanci dostali zgłoszenie dotyczące znalezienia dwóch ciał w jednym z domów na terenie gminy Istebna w województwie śląskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze stwierdzili, że doszło do zabójstwa dwóch starszych osób. W domu przebywał także 32-letni syn małżeństwa. Został zatrzymany przez policję.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy Wybierz serwis

Morderstwo małżeństwa z gminy Istebna. Na miejscu znajdował się 32-latek

Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia o znalezieniu dwóch ciał, udali się pod wskazany adres. Po dotarciu do jednego z domów w miejscowości Jaworzynka funkcjonariusze potwierdzili otrzymaną w zgłoszeniu informację. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, w domu znajdowali się nieżyjący 64-latek oraz jego 66-letnia żona. Cytowany przez portal tvn24.pl rzecznik policji w Cieszynie, Krzysztof Pawlik, informuje, że "okoliczności podjętej interwencji wskazywały, na to, że padli oni ofiarą zabójstwa".

Syn podejrzany o morderstwo rodziców

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, syna zamordowanych. Policja poinformowała, że jest on podejrzany o popełnienie tej zbrodni. 32-latek został przetransportowany do policyjnego aresztu. 

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie podała informację, że na miejscu zdarzenia pracował zespół dochodzeniowo-śledczy cieszyńskiej komendy Policji, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Cieszynie oraz lekarz z listy biegłych sądowych. Prokurator zarządził także sekcję zwłok ofiar. Wszystkie zebrane dowody wykorzystane zostaną przez policję w prowadzonym śledztwie.

Więcej o: