Pogoda na środę 7 grudnia. W Polsce pojawią się burze śnieżne i zamiecie [PROGNOZA ALERTÓW IMGW]

W środę 7 grudnia do Polski wróci łagodna zima. Temperatura nieco spadnie, jednak największa zmiana czeka nas w opadach - zamiast deszczu spadnie w śnieg. Lokalnie mogą występować nawet burze śnieżne.

W środę 7 grudnia synoptycy spodziewają się niewielkiego spadku temperatury. Rano prognozowane jest duże zachmurzenie, które nieco osłabnie w ciągu dnia. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na środę 7 grudnia - odczuwalna temperatura będzie niższa. Sporo opadów śniegu na północy

Najniższa temperatura w ciągu dnia, 2 stopnie, zapowiadana jest w Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze. Jeden stopień więcej czeka mieszkańców województwa lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. 4 stopnie będą natomiast we Wrocławiu i Krakowie. Nad ranem i wieczorami temperatura spadnie do około 0 stopni. Ze względu na dużą wilgotność odczuwalna temperatura może być niższa.

W środę w większości kraju należy spodziewać się zachmurzenia dużego i umiarkowanego. W całym kraju wystąpią też przelotne opady śniegu z deszczem i samego śniegu. Najbardziej intensywne będą one na wschodzie, centrum i na północy Polski. Na Pomorzu natomiast mogą pojawić się burze śnieżne. Wiatr będzie umiarkowany. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kajetan P. po zatrzymaniu w lutym 2016 r.Ruszyła apelacja od wyroku w sprawie Kajetana P. Będzie uchylenie wyroku?

W nocy ze środy na czwartek w województwie pomorskim spodziewane są mocne opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej dla tego regionu ma wynieść od 4 do 7 centymetrów, a lokalnie do nawet 10 centymetrów.

IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty mogą objąć województwa zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie

Więcej o: