Śląskie. Mimo czterech zakazów prowadzenia pojazdów wsiadł za kółko i docisnął 111 km/h

Śląscy policjanci zatrzymali do kontroli 28-latka z Przemyśla, który pomimo ograniczenia do 50 km/h, prowadził samochód z prędkością 111 km/h. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a na dodatek miał już cztery czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z sosnowieckiej grupy SPEED poinformowali o zatrzymaniu do kontroli 28-letniego mężczyzny. Mieszkaniec Przemyśla przekroczył dozwoloną prędkość, w kilku miejscach nawet o 61km/h. Dodatkowo przy kontroli okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. W momencie zatrzymania na swoim koncie posiadał już cztery czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje, przedstawione mu zostaną zarzuty karne.

Zobacz wideo Kierowca Porsche wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Na stronie sosnowiec.policja.gov.pl policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu opisali szczegóły zatrzymania. Funkcjonariusze z grupy SPEED zauważyli mężczyznę, który na drodze krajowej numer 94, znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. W niektórych momentach rejestrator wskazywał nawet 111 km/h w terenie, w którym maksymalna dozwolona prędkość to 50 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli, podczas której okazało się, że 28-letni mieszkaniec Przemyśla jest pod wpływem alkoholu. Aparatura wykazała blisko 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli wyszło też na jaw, że kierowca posiada cztery czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. 

Kierowcy grożą nawet 3 lata więzienia

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zapowiedzieli, że kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Oprócz jazdy pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie także za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. "Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 3 lata." czytamy na stronie KMP w Sosnowcu.

Więcej o: