Śląskie. Przyczepa z węglem odczepiła się od ciężarówki i staranowała auto. Zginęły trzy osoby

Tragiczny wypadek w Boronowie pod Lublińcem (woj. śląskie). Przyczepa z węglem odczepiła się od samochodu ciężarowego i staranowała samochód osobowy. W wyniku wypadku trzy osoby zginęły na miejscu. Droga wojewódzka nr 905 została zablokowana.

We wtorek (6 grudnia) około godziny 6 rano na drodze wojewódzkiej numer 905 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Przyczepa samochodu ciężarowego transportującego węgiel wypięła się i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. W wyniku zderzenia śmierć poniosły trzy osoby. Droga została całkowicie zablokowana.

Zobacz wideo Wodzisław Śląski. 51-latek utknął między rogatkami. Grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Lubliniec. Przyczepa z węglem zmiażdżyła auto. Zginęły trzy osoby przysypane miałem węglowym

Do wypadku doszło pomiędzy miejscowością Boronów a Olszyna. Jak podaje  na swoim profilu na Facebooku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, z samochodu ciężarowego wypięła się przyczepa, która następnie uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. Lekarz, który pojawił się na miejscu zdarzenia, stwierdził zgon osób podróżujących osobówką.

Portal tvn24.pl cytuje młodszego brygadiera Wojciecha Kwapienia, oficera Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, który informuje, że "prawdopodobnie został uszkodzony zaczep przyczepy, która odczepiła się od samochodu ciężarowego i uderzyła w jadący w przeciwnym kierunku samochód osobowy". W swojej relacji dodaje, że auto osobowe znalazło się w rowie, przygniecione przyczepą, z której dodatkowo wysypało się około 17 ton miału węglowego.

Droga nr 905 zablokowana. Utrudnienia dla kierowców

Droga, na której doszło do wypadku biegnie równolegle do autostrady A1. Po zdarzeniu odcinek pomiędzy Boronowem a Olszyną jest nieprzejezdny. Strażacy za pośrednictwem mediów społecznościowych informują, że "droga jest całkowicie zablokowana, w działaniach biorą udział zastępy z KP PSP i JRG Lubliniec, JRG 2 Częstochowa, SGRT z CS PSP, OSP Boronów i OSP Olszyna"

Więcej o: