Białystok. Ciało 31-letniej kobiety i niemowlęcia znaleziono przed blokiem

Policja z Białegostoku prowadzi czynności w sprawie śmierci 31-letniej kobiety i niemowlęcia. Ciała zmarłych zostały znalezione w poniedziałek przed jednym z bloków.

Przed jednym z bloków przy ulicy Wiadukt na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku odkryto w poniedziałek (5 grudnia) ciała dwóch osób. Policję zaalarmowały osoby, które zauważyły ciała leżące przed budynkami. 

Zobacz wideo Częstochowa. Zaatakował pasażera tramwaju. Policja udostępniła nagranie

Białystok. Mieszkańcy bloku odkryli ciała młodej kobiety i niemowlęcia

- Informacje o tym tragicznym zdarzeniu policjanci otrzymali przed godziną 10 - przekazał portalowi radio.bialystok.pl rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa.

Na miejscu potwierdzono śmierć 31-letniej kobiety i ośmiomiesięcznego chłopca. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM wynika, że zmarła mieszkała wraz z dzieckiem w bloku, przed którym doszło do tragedii. 

Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak czytamy w Kurierze Porannym, prokuratorzy badają sprawę dwutorowo. - Prowadzone jest w kierunku dokonanego w dniu 5 grudnia 2022 roku zabójstwa 8-miesięcznego dziecka, które na skutek zrzucenia go z dachu na 9 kondygnacji bloku doznało urazów skutkujących natychmiastowym zgonem. Postępowanie obejmuje również nakłanianie do targnięcia się na własne życie matki tego dziecka - informuje Wojciech Zalesko, Prokurator Rejonowy Białystok-Południe.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: