Wrocław. 15-letnia Iga Bolszewska wyszła na spacer z psem. Do domu wrócił sam pies

20 listopada 15-letnia Iga Bolszewska z Wrocławia wyszła z domu na spacer z psem. Po jakimś czasie do domu wróciło samo zwierzę. Nastolatka nie odnalazła się do tej pory. Szuka jej policja. Niewykluczone, że dziewczyna przebywa w Warszawie.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek prowadzą poszukiwania 15-letniej Igi Bolszewskiej. 20 listopada dziewczyna, najprawdopodobniej w godzinach wieczornych, wyszła z miejsca zamieszkania i do tej pory nie kontaktowała się z rodziną.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Wrocław. Policja prowadzi poszukiwania zaginionej 15-latki. Iga Bolszewska nie wróciła do domu po spacerze z psem

Jak czytamy na stronie SOS Zaginięcia, 15-latka tego dnia wyszła z domu z psem. Bliskich poinformowała, że idzie na spotkanie z koleżanką. Po pewnym czasie zauważono, że pies wrócił sam do domu i czeka pod drzwiami. Igi przy nim jednak nie było. 

Z informacji przekazanych administratorom strony wynika, że nastolatka może przebywać w Warszawie. SOS Zaginięcia udostępniła także rysopis 15-latki. Iga Bolszewska ma 174 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma krótkie, ciemnobrązowe włosy i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia miała na sobie bluzę z kapturem, czarną kurtkę bejsbolówkę z napisami i dresowe spodnie.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja apeluje o pomoc 9-latceDramatyczny apel łódzkiej policji. 9-letnia Matylda walczy o życie

"Osoby mające informacje na temat miejsca jej pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek pod nr tel. 47 871 55 00 lub 47 871 55 01 bądź z najbliższą jednostką" - podaje w komunikacie wrocławska policja. Informacje o nastolatce można przekazywać również bezpośrednio do strony SOS Zaginięcia.

Zbrodnia Połaniecka. Na miejscu zbrodni, w czasie zabezpieczania śladów, nie było prokuratora. Jej przebieg odtwarzano po blisko dwóch latach w czasie wizji lokalnej, w której role uczestników tragedii odegrali pracownicy milicji30 świadków patrzyło na zabójstwo trzech osób. Milczenie przysięgali na krzyż

**********

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: