Nawsie. 57-latek ogrzewał dom prądem. Miał go kraść z sieci energetycznej. Grozi mu więzienie

57-latek z Nawsia na Podkarpaciu odpowie za kradzież prądu z sieci energetycznej. Tak ogrzewał swój dom.

W czwartek 1 grudnia policjanci wydziału kryminalnego komendy w Ropczycach (województwo podkarpackie) dostali zgłoszenie, że w jednym z domów w miejscowości Nawsie ktoś prawdopodobnie kradnie prąd.

Nielegalna instalacja została usunięta

Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało, doniesienia był prawdą, 57-letni właściciel posesji nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej, a pozyskaną w ten sposób energią ogrzewał swój dom - czytamy w policyjnym komunikacie.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy, proceder ten trwał od dłuższego czasu (nie podano dokładnego okresu). Po przeprowadzonych przez nich oględzinach nielegalna instalacja została usunięta.

Zobacz wideo Z jakich żarówek warto korzystać w domu, by zaoszczędzić pieniądze?

Podkarpackie. Za kradzież prądu 57-latek może trafić do więzienia

57-latkowi wkrótce zostaną postawione zarzuty. "Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór" - informuje Policja Podkarpacka. Na razie nie wiadomo, jak wysoka będzie opłata. 

Policjanci apelują: nielegalne przyłącza są zagrożeniem

Policjanci przypominają też, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzenie instalacji elektrycznej, konsekwencją czego są pożary, a także porażenia prądem.

Więcej o: