Śląsk. Wybuch gazu w domu w Ustroniu. "Pod gruzami mogą być ludzie"

Wybuch gazu w domu wielorodzinnym w Ustroniu, w powiecie cieszyńskim (województwo śląskie). W budynku wybuchł pożar, część konstrukcji zawaliła się, a pod gruzami nadal mogą być ludzie.

Do eksplozji gazu w domu w Ustroniu doszło w niedzielę przed południem. Serwis remiza.pl podaje, że wybuch nastąpił w budynku wielorodzinnym, który częściowo się zawalił. Wybuchł pożar. "Jedna osoba została ewakuowana przez strażaków. Trwa walka z czasem, pod gruzami znajdują się dwie osoby" - czytamy.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Portal Bielskie Drogi informuje na Twitterze o eksplozji. "Budynek doszczętnie zniszczony, płonie. Pod gruzami może być kilka osób (wstępnie mówi się o czterech). Trwa zakrojona na szeroką skalę akcja ratownicza" - czytamy.

Na miejscu zdarzenia pracuje około 30 zastępów straży pożarnej oraz specjalnie przeszkolone psy, które szukają uwięzionych pod gruzami ludzi.

Dom jednorodzinny składający się z dwóch budynków, starszego i takiego nowszego przyklejonego, całkowicie się zawalił. Dach z jednej strony zrównany z ziemią, jedna ściana szczytowa stoi. Jedna osoba, dorosła kobieta, została żywa wyniesiona do karetki i odtransportowana do szpitala. Strażacy poszukują jeszcze dwóch osób, prawdopodobnie mężczyzn, dorosłych. Co do przyczyn nie chcę się wypowiadać, bo nic na ten temat nie wiem

- mówił w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: