Jarosław Kaczyński pomylił fazy, ale "będzie skakał w powietrze". Wpadka nt. meczu Polska-Francja

Kolejnym punktem na mapie Jarosława Kaczyńskiego była Legnica, gdzie w ramach objazdu nowych okręgów partyjnych prezes PiS spotkał się z mieszkańcami i swoimi zwolennikami. Poza polityką mówił o sporcie. Okazuje się jednak, że ta dziedzina nie jest jego mocną stroną.

Jarosław Kaczyński zamierza odwiedzić wszystkie nowe 94 okręgi do połowy przyszłego roku, spotyka się w nich ze zwolennikami PiS. Jak się czasem okazuje, pytania zadawane przez mieszkańców nie należą do najprostszych. W sobotę (3 grudnia) jeden z nich zagadnął o spodziewany wynik meczu pomiędzy Polską i Francją, który odbędzie się w niedzielę w ramach 1/8 finału mundialu. Okazuje się, że piłka nożna nie należy do najmocniejszych stron prezesa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Suchoń w Sejmie: Sabotaż, który spełnia oczekiwania rosyjskie. Jak posłowie PiS patrzą na siebie w lustrze?

Jarosław Kaczyński o meczu Polska-Francja. Mówi o "punktach"

- Wynik meczu Polska-Francja? - zapytał Jarosława Kaczyńskiego prowadzący spotkanie wyborcze w imieniu mieszkańców Legnicy. Sala zareagowała gromkim śmiechem.

- Ja bym naprawdę marzył o tym, żeby się powtórzyły czasy, kiedy jesteśmy przynajmniej w tej czwórce, tzn. przynajmniej możemy liczyć na czwarte, a może nawet na trzecie miejsce - odpowiedział prezes PiS. - Trafiliśmy na mistrza świata, ale ja oczywiście jestem pełen wiary - dodał.

- Każdy korzystny dla nas wynik, w tym wypadku to musi być zwycięstwo, choćby o jeden punkt, to będę skakał w powietrze - podsumował. 

Jednak w tej fazie turnieju nie liczą się już żadne punkty (przypomnijmy, liczyły się one tylko w fazie grupowej, która już za nami). Na etapie fazy pucharowej przegrany po prostu odpada z gry, a wygrany przechodzi dalej. Są dwie ewentualności - albo prezes PiS mógł mieć na myśli gole, albo pomylił zasady mundialu. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania ze starannie wyselekcjonowanymi zwolennikami swojej partii. Radom, 26 paździerika 2022 r.Niemal co drugi Polak uważa, że Jarosław Kaczyński szkodzi PiS [SONDAŻ]

Polska wyszła z grupy C, plasując się na drugim miejscu. Po remisie z Meksykiem, wygranej z Arabią Saudyjską i porażce z Argentyną - zdobyła cztery punkty i awansowała do fazy pucharowej mundialu w Katarze. W niedzielę (4 grudnia) o 16.00 na obiekcie Al Thumana Stadium nasza reprezentacja zmierzy się z Francją - mistrzami świata sprzed czterech lat. 

Prezes PiS: Stawka przyszłorocznych wyborów jest bardzo wysoka

Poza punktami na mundialu prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że stawka przyszłorocznych wyborów parlamentarnych jest bardzo wysoka. Mówił, że Polska stoi dzisiaj przed wyborem i każdy wyborca, który będzie szedł do urny za niespełna rok, musi zdać sobie z tego sprawę. Więcej na temat spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Legnicy w artykule:

Jarosław Kaczyński w LegnicyPrezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Legnicy

Więcej o: