Dramatyczny apel łódzkiej policji. 9-letnia Matylda walczy o życie i potrzebuje pomocy

Łódzcy funkcjonariusze proszą o pomoc w ratowaniu 9-letniej dziewczynki. Córka policjantki z miejscowej komendy przebywa obecnie w szpitalu, gdzie walczy z białaczką. Matylda potrzebuje jak najszybszego przetoczenia krwi. Mundurowi apelują do wszystkich, nie tylko do mieszkańców miasta, o pilne krwiodawstwo bez względu na posiadaną grupę.

Funkcjonariusze łódzkiej policji wystosowali apel o pomoc 9-letniej dziewczynce cierpiącej na białaczkę. Matylda jest córką jednej z policjantek i pilnie potrzebuje przetoczenia krwi. Policjanci podają niezbędne informacje, gdzie i w jaki sposób można oddać krew dla dziecka.

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński zdziwiony protestem pod swoim domem. "Ja zawsze byłem za równouprawnieniem"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Dramatyczny apel policji. Matylda choruje na białaczkę

Matylda, której pomagają policjanci, zmaga się z białaczką. W sprawę pomocy mocno zaangażowana jest policja przez wzgląd na mamę dziewczynki, którą jest jedną z łódzkich funkcjonariuszek. Mała pacjentka przebywa na oddziale onkologicznym dziecięcego szpitala im. Marii Konopnickiej w Łodzi. 

Apel w sprawie pomocy 9-letniej Matyldzie pojawił się na oficjalnej stronie Łódzkiej Policji oraz na Facebooku Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Funkcjonariusze na swoim profilu piszą "Zwracamy się do wszystkich z ogromną prośbą o honorowe oddawanie krwi dowolnej grupy. Naszą prośbę kierujemy nie tylko do kolegów i koleżanek ze służb mundurowych, ale do wszystkich ludzi, którzy mogą oddać krew - niezależnie od posiadanej grupy"

W jaki sposób oddać krew dla Matyldy?

Na swojej oficjalnej stroniepolicja zamieściła instrukcję, gdzie można oddać krew i w jaki sposób pomóc Matyldzie. Potrzebną krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ulicy Franciszkańskiej 17/25 oraz w terenowych oddziałach: TUTAJ, a także w krwiobusie, który kursuje po całym województwie.

Istotne jest, aby przed oddaniem krwi ze wskazaniem podać dane, które sprawią, że krew pomoże konkretnie dziewczynce: 

Matylda Grochal
VI Oddział Onkologiczny
szpital im. M. Konopnickiej w Łodzi

Funkcjonariusze, aby dodatkowo zachęcić do pomocy, przypominają, że oddanie krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, czy służby.

Więcej o: