Lubelskie. Utknął na przejeździe kolejowym, wyłamał rogatkę i uciekł. Policja dotarła do sprawcy [WIDEO]

Mężczyzna nie zważając czerwone światło, wjechał na strzeżony przejazd kolejowy. Cofając, wyłamał rogatkę, a następnie odjechał. Po niemal dwóch miesiącach policjanci ustalili sprawcę. Czeka go kara i sprawa w sądzie.

Do zdarzenia doszło pod koniec października na przejeździe kolejowym pomiędzy Niedrzwicą a Wilkołazem w województwie lubelskim, w powiecie kraśnickim. Kierowca zignorował pulsujący już kilka sekund na czerwono sygnalizator świetlny, który informował o nadjeżdżającym pociągu i opuszczeniu rogatek.

Zobacz wideo O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Lubelskie. Kierowca schwytany. Zapłaci karę i stanie przed sądem

Jedna z zamykanych półrogatek uderzyła w dach pojazdu, a 58-latek utknął na przejeździe. "Żeby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem, zaczął cofać wyłamując zamkniętą półrogatkę. Kiedy pociąg przejechał, mężczyzna odjechał przy wciąż pulsującym sygnalizatorze" - czytamy w komunikacie lubelskiej policji.

Jak przekazali w sobotę 3 grudnia funkcjonariusze z Kraśnika, udało im się ustalić personalia sprawcy wykroczenia. Kierowca odpowie przed sądem. "Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze grzywny w kwocie 2000 złotych zgodnie z obowiązującym taryfikatorem" - poinformowali.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Kraków. Śmiertelne potrącenie kobiety. Policja zatrzymała dwie osoby

"Dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty"

"Każdego roku na polskich torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Liczby nie zawsze pozwalają zobrazować dramat osób, które są za nimi schowane, jednak bez nich nie da się pokazać powagi całego zjawiska. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. 'dzikich przejściach' to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty" - podają przedstawiciele kampanii Bezpieczny Przejazd. Szczegółowe statystyki i dane dostępne są na ich oficjalnej stronie internetowej.

Dęblin. Rowerzystka uderzyła głową w szlabanDęblin. Chciała przejechać pod szlabanem. Uderzyła w niego głową [FILM]

Więcej o: