Wojciech Olszański z kolejnym wyrokiem. Antysemita "Jaszczur" skazany w postępowaniu karnym

Wojciech Olszański obecnie odbywa karę więzienia. Tymczasem Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa skazał patostreamera, antysemitę i nacjonalistę "Jaszczura" na kolejną karę dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznie użytecznych.

"Wygraliśmy! Dzięki działaniom naszego ośrodka prorosyjski faszysta Wojciech Olszański został skazany na kolejny wyrok w postępowaniu karnym" - przekazał w piątek na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wojciech Olszański - zdjęcie archiwalneAntysemita i nacjonalista "Jaszczur" zatrzymany. Trafi do więzienia

"Jaszczur" dostał kolejną karę. "Za atakowanie i krzywdzenie osób pochodzenia żydowskiego oraz osób o odmiennych poglądach"

Obecnie "Jaszczur" odsiaduje wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Po zakończeniu odsiadywania wyroku patostreamer, antysemita i nacjonalista natychmiast będzie musiał wykonywać kolejną karę - dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznie użytecznych. Ośrodek wyjaśnił, że sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa skazał go "za atakowanie i krzywdzenie osób pochodzenia żydowskiego oraz osób o odmiennych poglądach".

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak czytamy, śledztwo zostało zainicjowane zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przez ośrodek w dniu 30 grudnia 2021 roku. Dochodzenie prowadziła prokurator Dorota Rogowska-Borys. Natomiast wyrok zapadł 30 sierpnia 2022 roku.

Wojciech Olszański miał liczne problemy z prawem

To nie pierwsze problemy z prawem Olszańskiego. Patostreamer 11 listopada 2021 roku razem z Marcinem O. i Piotrem Rybakiem zorganizowali marsz w Kaliszu. Podczas tego wydarzenia doszło do spalenia tekstu kopii przywileju kaliskiego (dokumentu przyznającego prawa żydom) oraz wykrzykiwano hasła antysemickie. Organizatorzy wydarzenia zostali zatrzymani przez policję i trafili do aresztu. 30 listopada sąd w Kaliszu wskutek wniosku obrońcy, wypuścił O. i Olszańskiego po wpłaceniu przez nich kaucji.

Pikieta zwolenników Wojciecha OlszańskiegoKonfederacja to już establishment, radykałów przyciągają "kamraci"

Przed antysemickim happeningiem w Kaliszu Olszański dawał wyraz swojej nienawiści w licznych internetowych programach. W jednym z nich przekonywał, że "Protokoły mędrców Syjonu", spreparowana broszura traktująca o żydowskim spisku, to ważna i wartościowa lektura. Dalej mówił: "Chciałem podziękować Panu Bogu wszechmogącemu w trójcy przenajświętszej jedynemu, że stworzył mnie gojem. Goj - to brzmi dumnie. Jestem polskim, niekoszernym gojem, jestem gojem w swoim gojstwie do końca. Wierzę w Jezusa Chrystusa zbawiciela naszego. Wierzę, że zawarł z nami nowe przymierze. Wierzę w tradycję słowiańską, wierzę w polski, chrześcijański, słowiański kościół. Goj - to brzmi dumnie, dziękuję ci, Boże, że nie stworzyłeś mnie żydem". 

29 stycznia tego roku Olszański podczas manifestacji antyszczepionkowców w Bydgoszczy nawoływał do zabicia posłów. W związku z tym poseł Platformy Obywatelskiej, Paweł Olszewski, złożył doniesienie do prokuratury. Wojciech Olszański został wówczas aresztowany przez policję w Bydgoszczy. 13 maja Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uchylił areszt tymczasowy oskarżonemu o grożenie śmiercią posłom i dziennikarzom i zastosował wobec niego dozór policyjny. Więcej informacji na temat Olszańskiego w tekście poniżej:

Kalisz. Podczas demonstracji narodowców spalono kopię Statutu Kaliskiego. Po lewej Wojciech O.Teatr nienawiści "Jaszczura" trwa od lat. "Poczucie bezkarności"

Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie
Więcej o: