Małopolska. Rzucił się z maczetą na policjanta. 20-latek został postrzelony

W Tarnowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem mężczyzny, który miał biegać z maczetą po osiedlu. Po przybyciu na miejsce jeden z policjantów został zaatakowany przez 20-latka. Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się postrzeleniem napastnika.

W środę 30 listopada po godzinie 22 doszło do ataku na policjanta, który interweniował w sprawie mężczyzny, który miał biegać z maczetą po jednym z osiedli w Tarnowie w województwie małopolskim. Zgłoszenie dotyczyło ulicy Targowej, jednak funkcjonariusze znaleźli agresora kilkaset metrów dalej na ulicy Łaziennej. 

Zobacz wideo

Małopolska. 20-latek zaatakował maczetą policjanta. Mężczyzna został postrzelony

-  Tam podjęta została wobec niego interwencja. Mężczyzna nie chciał się wylegitymować. W pewnym momencie wziął w dłoń maczetę i próbował uderzyć nią jednego z policjantów - powiedział rzecznik prasowy tarnowskiej policji aspirant sztabowy Paweł Klimek w rozmowie z tvn24.pl. 

Początkowo funkcjonariusze strzelili w kierunku 20-latka taserem (paralizatorem), jednak nie przyniosły one rezultatu. Z tego powodu jeden z policjantów oddał strzał z broni służbowej. Napastnik został postrzelony. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Z informacji tvn24.pl wynika, że życiu 20-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Katowiccy lekarze zrekonstruowali twarz sapera rannego w wybuchuWybuch zniszczył saperowi 80 proc. twarzy. Lekarze dokonali rekonstrukcji

W śledztwie ustalono, że mężczyzna z maczetą to mieszkaniec Tarnowa bez stałego adresu zameldowania. 20-latek był już wcześniej notowany przez policję. Sprawa prowadzona jest w kierunku czynnej napaści na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

MiG-29A, zdjęcie ilustracyjne.Wraca temat MiG-ów dla Ukrainy. Ekspert: Zachód musi zwiększyć wsparcie

Więcej o: