Warszawa. Szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ratusza zatrzymany przez CBA

Michał Domaradzki, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu, został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego - podało RMF FM. Domaradzki przekazał, że usłyszał zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków. Został zwolniony do domu tego samego dnia.

RMF FM podaje, że zatrzymanie Michała Domaradzkiego ma związek z jednym z wyodrębnionych wątków śledztwa dotyczącego afery wokół zakładów chemicznych w Policach w woj. zachodniopomorskim. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że urzędnik mógł nielegalnie udostępnić niejawne materiały.

Do zatrzymania szefa stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego doszło na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prokuratura potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej, że śledztwo dotyczy ujawniania informacji niejawnych, ale odmówiła podania szczegółów odnośnie zarzutów.

Michał Domaradzki wyraził zgodę na podawanie imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku. Jak informuje Interia.pl na podstawie doniesień PAP, urzędnik miał usłyszeć zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków.

Dodał, że zarzuty postawiono mu "w sprawie urzędowej związanej z funkcjonowaniem jako dyrektora pionu bezpieczeństwa w stołecznym ratuszu". Domaradzki ocenił, że zarzuty oraz sposób zatrzymania to "krok czysto polityczny".

Zobacz wideo Solidarna Polska wyjdzie z rządu? Piecha: Teoretycznie wszystko jest możliwe, ale mało prawdopodobne

Warszawa. Zatrzymanie szefa stołecznego Biura Bezpieczeństwa 

Michał Domaradzki został szefem Biura Bezpieczeństwa w styczniu 2020 r. Wcześniej był m.in. komendantem stołecznym policji.

Przed dwoma laty Centralne Biuro Antykorupcyjne informowało o przeszukaniach prowadzonych w kilku miejscach w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Przeszukiwano wówczas m.in. mieszkanie byłego funkcjonariusza ABW, byłego policjanta, przedsiębiorcy, a także siedzibę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Funkcjonariusze CBANawet 7,5 mln wyłudzonych dotacji z tarczy antykryzysowej. Są zatrzymania

"Czynności wykonano w ramach śledztwa Prokuratury Regionalnej w Szczecinie dotyczącego podejrzenia wręczenia łapówek w zamian za ujawnienie tajemnicy służbowej. Sprawa jest wynikiem uzyskania materiału dowodowego w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę Zakładów Chemicznych Police S.A." - informowało w październiku 2020 r. CBA.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: