Pogoda. Do Polski zbliża się arktyczna masa powietrza. Będzie 10 stopni "na minusie"

Do Polski napływa arktyczna masa powietrza. Chłodniej zrobi się już 1 grudnia. Nocami temperatura będzie spadać do minus dziesięciu stopni.

- Obecne modele pogodowe wskazują, że mroźne powietrze nie dotrze nad zachodnią część kraju - przekazał rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. - Województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, północna i wschodnia część mazowieckiego - tam będzie zdecydowanie chłodniej, niż w pozostałej części Polski. Temperatura będzie spadać do minus dziesięciu stopni - zapowiedział.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Napływa arktyczna masa powietrza. Miejscami gęste mgły

Najbliższa noc (z 30 listopada na 1 grudnia) jeszcze nie będzie tak mroźna. Temperatura minimalna wyniesie od minus czterech stopni na Suwalszczyźnie, przez zero-minus jeden w centrum, do jednego stopnia nad morzem.

Rzecznik IMGW dodał, że w nocy, miejscami, mogą tworzyć się gęste mgły. - Szczególnie niebezpieczne będą w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim, a także na obszarach podgórskich. Mgły będą ograniczały widzialność do stu-dwustu metrów. Kierowcy powinni uważać - mówił Grzegorz Walijewski.

W czwartek (1 grudnia) na Suwalszczyźnie temperatura maksymalna wyniesie minus trzy stopnie. Na pozostałym obszarze kraju - od jednego do trzech. Na Podkarpaciu możliwe opady marznące.

Alerty IMGW. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na 1 i 2 grudnia ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. W wielu rejonach kraju będą występować słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Więcej na ten temat w artykule:

Więcej o: