Oława. Samochód ciężarowy potrącił mężczyznę na pasach. 81-latek przeprowadzał rower przez jezdnię

81-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych, gdy przeprowadzał rower na drugą stronę jezdni. Mimo szybkiej reakcji służb i przetransportowania poszkodowanego do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek w województwie dolnośląskim. Na przejściu dla pieszych zginął mężczyzna potrącony przez samochód ciężarowy. Zmarł w szpitalu.

Groźny wypadek w Oławie. Potrącony mężczyzna

W poniedziałek rano na jednej z ulic Oławy doszło do wypadku. Na przejściu dla pieszych potrącony został mężczyzna. 

- Mężczyzna był uwięziony pod pojazdem, a straż pożarna udzielała mu pierwszej pomocy. W tym zdarzeniu strażacy, aby wyciągać poszkodowanego, musieli wykorzystać specjalne poduszki, aby podnieść kabinę samochodu. Tylko w taki sposób można było uwolnić starszego mężczyznę - czytamy w serwisie Oława24.

Poszkodowanego w wypadku mężczyznę, z licznymi obrażeniami, przetransportowano do szpitala.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zniszczył baner na deptaku, uszkodził słupek, został zatrzymany

Oława. Potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu

Poszkodowanym uczestnikiem wypadku okazał się 81-letni mieszkaniec Oławy. Mężczyzna z licznymi obrażeniami wielonarządowymi został przetransportowany przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący zastawem ciągników siodłowych DAF wraz z naczepą, 63-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przeprowadzał rower

- mówi w rozmowie z serwisem Oława24, Wioletta Polerowicz - rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

W związku z nie ustąpieniem pierwszeństwa, pieszy został najechany przez ciężarówkę.

Więcej o: