Poznań. Policja publikuje zdjęcie psa zakopanego żywcem. Właścicielką mogła być młoda kobieta

Poznańska policja prowadzi postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzęciem i prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w sprawie. Chodzi o zakopanego żywcem psa, którego nie udało się uratować.

Poznańska policja wystosowała komunikat, w którym prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości właściciela psa, który w latem tego roku został zakopany żywcem. Na stronie KMP w Poznaniu opublikowano także zdjęcie maltretowanego czworonoga.

Poznań. Pies zakopany żywcem - policja szuka właścicielki zwierzęcia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. W lipcu bieżącego roku, osoba postronna, spacerując na terenach zielonych przy ul. Franowo w Poznaniu, zauważyła zakopanego w ziemi psa i powiadomiła odpowiednie służby. Zwierzę udało się wydostać spod ziemi. Niestety musiało zostać uśpione. 

- Policjanci poszukują właściciela czworonoga, którego zdjęcie publikujemy. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami - czytamy w oficjalnym komunikacie przygotowanym przez mł. asp. Martę Mróz z Miejskiej Komendy Policji w Poznaniu.

Zobacz wideo Prof. Andrzej Elżanowski: Kary za znęcanie się nad zwierzętami i nad ludźmi powinny być porównywalne

Młoda kobieta podejrzana o znęcanie się nad zwierzęciem

Ze zgromadzonego przez śledczych materiału wynika, że związek z tą sprawą może mieć młoda kobieta, która była widziana w okolicy zdarzenia kilka dni wcześniej. Policja podaje jej rysopis.

- Młoda kobieta w wieku około 18 lat, 160 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała i o długich, prostych blond włosach z grzywką na czole. Kobieta kilka dni wcześniej widziana była w tym rejonie trzymając psa na smyczy - informuje mł. asp. Marta Mróz z MKP w Poznaniu.

Poznań. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy

Poznańska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto pod numerem tel. 47 77 123 26 lub 47 77 123 11/12.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: