Radny PiS zorganizował turniej szachowy i go wygrał. Pewnie dlatego, że był jedynym uczestnikiem. "Jak u Barei"

Andrzej Matusiak, radny Prawa i Sprawiedliwości i zarazem szef Śląskiego Związku Szachowego został mistrzem Polski WORD w szachach. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", sam te za zawody zorganizował i wystartował jako jedyny uczestnik. "Okoliczności, w jakich wywalczył ten tytuł, są kuriozalne, zupełnie jak z filmów Stanisława Barei" - pisali do "Wyborczej" członkowie Śląskiego Związku Szachowego.
Zobacz wideo

Pełny artykuł "Radny PiS zorganizował Mistrzostwa Polski WORD w szachach. Zdobył tytuł, bo był jedynym zawodnikiem" przeczytasz tutaj

Andrzej Matusiak jest radnym Prawa i Sprawiedliwości w Jastrzębiu-Zdroju. Andrzej Matusiak stoi też na czele Śląskiego Związku Szachowego, a dwa lata temu został kierownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytelnicy "Gazety Wyborczej" napisali do redakcji w sprawie turnieju, który Matusiak zorganizował, jako szef Śląskiego Związku Szachowego "Nasz prezes Andrzej Matusiak jest także Mistrzem Polski WORD w szachach. Sprawdźcie okoliczności, w jakich wywalczył ten tytuł, bo są kuriozalne, zupełnie jak z filmów Stanisława Barei" - pisali do "GW" członkowie Śląskiego Związku Szachowego.

Radny PiS zorganizował mistrzostwa w szachach. Sam je wygrał, jako jedyny uczestnik

Mistrzostwa Polski Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego odbyły się w sierpniu zeszłego roku w ramach festiwalu "Szachy w Ustroniu Łączą Pokolenia". W zawodach mogli wystartować obecni i emerytowani pracownicy WORD-ów w całej Polsce. Jedyny warunkiem było wpłacenie 50 zł wpisowego na konto Śląskiego Związku Szachowego.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Zwycięzca turnieju miał otrzymać tytuł Mistrza Polski, puchar oraz upominki ufundowane przez firmę Mokate. Z kolei zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca mieli dostać medale oraz sponsorskie upominki. Dodatkowo pierwsza trójka miała zagwarantowany bezpłatny (bez opłaty startowej) udział w mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych organizowanych w Katowicach" - pisze "Wyborcza".

Tytuł Mistrza Polski WORD wywalczył sam Andrzej Matusiak. Jak się okazało, radny PiS był jedynym uczestnikiem wydarzenia, który zapisał się do rywalizacji. Mistrzem został, nie rozgrywając nawet jednej partii

Matusiak wyjaśnił "Wyborczej", że puchar i medal przekazał do WORD Katowice, a nagrodę, jaką był zestaw Mokate przekazał dla rodziny z Ukrainy.

Podobne informacje znajdziesz na stronie Wyborcza.pl

Więcej o: