Kielce. W szpitalu MSWiA nawet operowani pacjenci nie przegapią meczów MŚ. "Są zachwyceni"

W szpitalu MSWiA w Kielcach pacjenci mogą na bieżąco śledzić mecze rozgrywane podczas trwających od 20 listopada mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pacjenci mogą oglądać mecze podczas... operacji.

Władze Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach (woj. świętokrzyskie) wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. Na sali operacyjnej pacjenci mogli obserwować rozgrywające się mecze piłki nożnej.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Polska - Arabia Saudyjska. Oceniamy Polaków po meczu!

Kielce. Pacjent oglądał mecz podczas operacji

25 listopada w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie przedstawiające pacjenta podczas zabiegu. Mężczyzna był operowany, a jednocześnie oglądał piątkowy mecz Walia - Iran. Wszystko dzięki zastosowanemu znieczuleniu podpajęczynówkowemu. "U nas pacjenci to dopiero mają serwis. Wszyscy panowie w znieczuleniu podpajęczynówkowym są zachwyceni" - przekazał szpital.

Wszystko to było możliwe dzięki temu, że środek znieczulający jest wstrzykiwany do dolnej części pleców. Pacjent nie odczuwa bólu w dolnych częściach ciała, jednak wciąż jest przytomny.

Mateusz MorawieckiMorawiecki obstawiał wynik meczu i trafił. Teraz gratuluje. "Nareszcie!"

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2022. Kibice narzekają na warunki

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze zaczęły się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Wydarzenie budzi wiele emocji, nie tylko sportowych. Najwięcej kontrowersji jest związanych z decyzjami, jakie podejmuje FIFA oraz władze Kataru w związku z prawami człowieka, które nie są tam przestrzegane. Kibice skarżą się również na złe warunki zakwaterowania.

- To jest jak piekło. Klimatyzacja ledwo działa i brzmi jak startujący myśliwiec. Nawet jeśli jest włączona, to i tak jest 27 st. C. Łóżka są twarde jak skała, więc równie dobrze można spać na podłodze. Nigdy nie spałem tak niekomfortowo. Jesteśmy tu od 10 dni i to jest koszmar. Można tak wytrzymać przez noc czy dwie, ale na dłuższą metę to jest okropne - powiedział angielski kibic cytowany przegladsportowy.onet.pl. "Współczuję tym, którzy przebywają w tych namiotach. Będzie gorąco, a jeśli nadejdzie burza piaskowa, możesz pocałować te namioty na pożegnanie" - przekazał kolejny kibic na Twitterze.

26 listopada polska reprezentacja rozegrała swój drugi mecz. Pod przewodnictwem trenera Czesława Michniewicza piłkarze wygrali 2:0 z Arabią Saudyjską.

Jerzy Owsiak: Chcemy rozwiązać problem Sepsy. To cel zbiórki 31. finału WOŚPPowstanie Państwowy Instytut Medyczny. Owsiak: Bezczelność nieprawdopodobna

Więcej o: