Słupsk. Podczas imprezy zginął 34-latek. Ojciec z zarzutem, sąsiadka podejrzana o zacieranie śladów

W Słupsku - podczas imprezy w jednym z mieszkań - 34-latek został zraniony nożem i zmarł. Podejrzany o zabójstwo jest jego ojciec, który usłyszał już zarzuty. Przyznał się do winy, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sąsiadka mężczyzn została z kolei oskarżona o zacieranie śladów.
Zobacz wideo Częstochowa. Zaatakował pasażera tramwaju. Policja udostępniła nagranie

Do tragedii doszło w czwartek około godz. 22:00 w mieszkaniu przy ul. Długosza w Słupsku. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy 34-latek został zraniony nożem. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Policja zatrzymała wówczas cztery osoby: rodziców zmarłego i dwoje sąsiadów z tej samej kamienicy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Poszukiwany mężczyznaZaatakował pasażera w tramwaju. Policja udostępnia nagranie

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa

W sobotę zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Słupsku i tam przesłuchani. Prokuratorka rejonowa Magdalena Gadoś w rozmowie z Polską Agencją Prasową przekazała, że ojcu ofiary został przedstawiony zarzut zabójstwa.

- Mężczyzna się przyznał. Złożył wyjaśnienia. Na tym etapie nie będziemy ujawniać ich treści. Musimy ocenić sposób działania podejrzanego. Ustalić, jaka była rola pokrzywdzonego w zdarzeniu. Wyjaśnienia podejrzanego postawiły nas w sytuacji, która wymaga od nas wielu weryfikacji - podkreśliła prok. Magdalena Gadoś. Wobec podejrzanego o morderstwo został zastosowany trzymiesięczny areszt.

Sąsiadka przyznała się do zacierania śladów

Z kolei zatrzymana sąsiadka mężczyzny usłyszała zarzut zacierania śladów. Jak przekazała prok. Gadoś Polskiej Agencji Prasowej, ona również przyznała się do zarzucanego czynu.

- Wobec niej prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania kraju i dozór policji, z obowiązkiem stawiennictwa dwa razy w tygodniu - powiedziała.

Straż pożarna (zdjęcie ilustracyjne)Wrocław. Wybuch na parkingu. Media: Ładunek umieszczony na nadkolu auta

Więcej o: