Dodatek dla żołnierzy już pewny. Błaszczak podpisał rozporządzenie. Kto dostanie te pieniądze?

Żołnierze pełniący służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski dostaną dodatki finansowe. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie.

W opublikowanym w piątek przez Mariusza Błaszczaka liście do żołnierzy czytamy, że jednym z jego priorytetów jako ministra obrony narodowej jest "zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego".

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, prezydent Andrzej Duda oraz szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Jakub KumochJakub Kumoch odejdzie z Kancelarii Prezydenta. Ma wyjechać na ambasadora

Błaszczak przyznał dodatki żołnierzom

Jak stwierdził szef MON, z tego powodu podjął decyzję o przyznaniu specjalnych dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także w jednostkach zabezpieczających i wsparcia dyslokowanych we wschodniej Polsce. Dodatek wyniesie 450 zł.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Wiadomości Gen. Koziej: Nie podoba mi się metoda rozwoju polskiej armii

450 zł specjalnego dodatku dla żołnierzy. "Zachęta do dalszej służby wojskowej"

Mariusz Błaszczak napisał, że pieniądze zostaną przyznane jednostkom, które "były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy". Dodał, że chciałby w ten sposób zachęcić żołnierzy do dalszej służby wojskowej.

"Korzystając z okazji, chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie, by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny" - podkreślił minister na koniec listu.

Ile zarabia polski żołnierz?

Pod koniec marca 2022 roku decyzją ministra Błaszczaka średnio o 676 złotych wzrosły wynagrodzenia polskich żołnierzy. Zgodnie ze słowami szefa MON, "przeciętne wynagrodzenie w Wojsku Polskim wraz z dodatkami" wynosi 6830 złotych. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w tym artykule:

Podwyżki dla polskich wojskowych. Wynagrodzenie wzrośnie średnio o 676 złPodwyżki dla polskich wojskowych. Wynagrodzenie wzrośnie średnio o 676 zł

Więcej o: