Dodatek dla żołnierzy już pewny. Błaszczak podpisał rozporządzenie. Kto dostanie te pieniądze?

Żołnierze pełniący służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski dostaną dodatki finansowe. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie.

W opublikowanym w piątek przez Mariusza Błaszczaka liście do żołnierzy czytamy, że jednym z jego priorytetów jako ministra obrony narodowej jest "zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego".

Błaszczak przyznał dodatki żołnierzom

Jak stwierdził szef MON, z tego powodu podjął decyzję o przyznaniu specjalnych dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także w jednostkach zabezpieczających i wsparcia dyslokowanych we wschodniej Polsce. Dodatek wyniesie 450 zł.

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Wiadomości Gen. Koziej: Nie podoba mi się metoda rozwoju polskiej armii

450 zł specjalnego dodatku dla żołnierzy. "Zachęta do dalszej służby wojskowej"

Mariusz Błaszczak napisał, że pieniądze zostaną przyznane jednostkom, które "były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy". Dodał, że chciałby w ten sposób zachęcić żołnierzy do dalszej służby wojskowej.

"Korzystając z okazji, chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie, by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny" - podkreślił minister na koniec listu.

Ile zarabia polski żołnierz?

Pod koniec marca 2022 roku decyzją ministra Błaszczaka średnio o 676 złotych wzrosły wynagrodzenia polskich żołnierzy. Zgodnie ze słowami szefa MON, "przeciętne wynagrodzenie w Wojsku Polskim wraz z dodatkami" wynosi 6830 złotych. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w tym artykule:

Więcej o: