Kędzierzyn-Koźle. 35-latka straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w drzewo. Nie żyje 6-letnie dziecko

Na drodze krajowej nr 45 pod Kędzierzynem-Koźlem doszło do tragicznego wypadku - informuje policja. 35-latka kierująca samochodem osobowym wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. 6-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9:00 pomiędzy Polską Cerekwią a Zakrzowem (województwo opolskie). Jak podaje policja w Kędzierzynie-Koźlu, ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego straciła panowanie nad volkswagenem. 

Zobacz wideo Policja pokazała wzorowy korytarz życia podczas eskorty karetki z sercem przygotowanym do przeszczepu

Kędzierzyn-Koźle. 6-letnia dziewczynka zginęła w wypadku drogowym

"Samochód wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła podróżująca z kobietą 6-letnia dziewczynka" - podała policja.

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia do godz. 11.30. 

KPP Kędzierzyn-Koźle przypomina, że poza obszarem zabudowanym dozwolona prędkość wynosi 90 km/h. "Pamiętajcie, że droga hamowania i czas reakcji przy takiej prędkości znacznie się wydłużają. Apelujemy więc do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek. Dostosujcie swoją prędkość do warunków panujących na drodze" - uczulają policjanci. 

Więcej o: