"Słowik", "Wańka" i "Parasol" w areszcie. Sprawa byłych bossów "Pruszkowa" "ma charakter rozwojowy"

Zarzuty udziału w gangu i handlu narkotykami na dużą skalę postawiła prokuratura byłym szefom gangu pruszkowskiego. W środę CBŚP zatrzymało między innymi Andrzeja Z. pseudonim "Słowik", Leszka D. pseudonim "Wańka" oraz Janusza P. pseudonim "Parasol".
Zobacz wideo Mucha o sytuacji na Śląsku: Szczury uciekają z tonącego okrętu

Rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Łukasz Łapczyński przekazał, że zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu handel kokainą, a także obrotu znaczną ilością narkotyków. Chodzi o kokainę o czarnorynkowej wartości około 5 mln zł. Prokuratura poinformowała, że za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara 18 lat pozbawienia wolności.

"Z uwagi na dobro postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym surową karę prokurator skierował wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania" - przekazała Prokuratura Krajowa.

Sąd wyraził na to zgodę. Podejrzani trafią do aresztu na trzy miesiące.

Prokurator przekazał, że trwają czynności z innymi zatrzymanymi w tej sprawie. W środę, oprócz "Słowika","Wańki" i "Parasola", zatrzymano także 17 innych podejrzanych. Śledczy podkreślają, że sprawa "ma charakter rozwojowy".

Byli bossowie "Pruszkowa" zatrzymani

Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszył proces "Słowika", "Parasola","Wańki" oraz kilkudziesięciu innych osób, które były częścią dużej grupy przestępczej. "Słowik", "Wańka" i "Parasol" zostali zatrzymani wraz z 11 innymi członkami mafii pruszkowskiej w styczniu 2017 roku.

Byli bossowie "Pruszkowa" zajmowali się przestępstwami gospodarczymi, w tym wyłudzeniami VAT, ale również rozbojami i handlem narkotykami. Z ustaleń śledczych wynika, że chronili także gang Sebastiana W., który zajmował się fikcyjnym eksportem produktów spożywczych, w tym np. kawy.

W maju ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tymczasowy areszt zastosowany wobec "Słowika", "Wańki" i "Parasola".

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: