Matura próbna z matematyki. Arkusz i odpowiedzi na Twitterze? "Więcej nie mam, bo mnie wy****li"

W środę w szkołach odbyła się próbna matura z Operonem z matematyki. Niedługo po rozpoczęciu egzaminu w mediach społecznościowych pojawił się arkusz z zaznaczonymi odpowiedziami. Użytkownik, który wrzucił zdjęcia dopisał, że "jak coś to strzelał" i nie jest w stu procentach pewny poprawności zaznaczonych odpowiedzi.

W wybranych szkołach w środę 23 listopada odbyła się próbna matura 2023 z Operonem. Przyszli maturzyści mierzyli się z egzaminem z matematyki. Wiele wskazuje jednak na to, że podczas próbnego egzaminu dojrzałości doszło do przecieków. W mediach społecznościowych pojawiły się bowiem zdjęcia arkusza wraz z zaznaczonymi odpowiedziami.

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk

Matura próbna 2023 z matematyki. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia arkusza. "Jak coś to strzelałem"

Fotografie pojawiły się na Twitterze w czasie, gdy uczniowie powinni być w salach i pisać próbną maturę z matematyki. Na jednym z kont udostępniono zdjęcia arkusza wraz z zaznaczonymi odpowiedziami. "Zaraz w odpowiedzi dam wam wiecej. Jak coś to strzelałem" - napisał użytkownik, który wrzucił zdjęcia (pisownia oryginalna). 

Na fotografiach widać strony arkusza, które na górze strony opatrzone są nagłówkiem: "Matematyka. Poziom podstawowy. Próbna matura z OPERONEM dla szkół ponadgimnazjalnych". Użytkownik wrzuca jeszcze kilka zdjęć z arkusza, w tym najważniejszą tabelkę z odpowiedziami, która znajdowała się na ostatniej stronie testu. "Więcej nie mam, bo mnie wy****li z sali" - napisał na koniec. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Na razie nie da się zweryfikować, czy przesłane zdjęcia arkusza faktycznie pokrywają się z tym, który dostali uczniowie. Z ustaleń "Super Expressu" wynika również, że przyszli maturzyści nie sprawdzą wcześniej, jak im poszedł egzamin. - Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach - przekazało wydawnictwo Operon w rozmowie z "SE".

Więcej o: