"Słowik", "Wańka" i "Parasol" zatrzymani przez CBŚP. Byli bossowie "usłyszą zarzuty"

Podczas wykonywania czynności służbowych funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 20 osób. Wśród nich jest Andrzej Z. pseudonim "Słowik", jeden z bossów gangu pruszkowskiego.
Zobacz wideo Policjanci poszukują ciała Jacka Jaworka

Działania przeprowadzono pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Wśród zatrzymanych są także byli bossowie gangu pruszkowskiego - Leszek D. pseudonim "Wańka" oraz Janusz P. pseudonim "Parasol".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

CBŚP: zatrzymano 20 osób, między innymi "Słowika"

"Wszyscy zatrzymani zostaną doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie usłyszą prokuratorskie zarzuty" - informuje Prokuratura Krajowa.

"Po wykonaniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzje co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych" - dodała PK.

Biuro prasowe CBŚP informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i w związku z nią będą prowadzone dalsze czynności.

Byli bossowie "Pruszkowa" wpadli w 2017 roku

Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszył proces "Słowika", "Parasola","Wańki" oraz kilkudziesięciu innych osób, które były częścią dużej grupy przestępczej. "Słowik", "Wańka" i "Parasol" zostali zatrzymani wraz z 11 innymi członkami mafii pruszkowskiej w styczniu 2017 roku.

Byli bossowie "Pruszkowa" zajmowali się przestępstwami gospodarczymi, w tym wyłudzeniami VAT, ale również rozbojami i handlem narkotykami. Z ustaleń śledczych wynika, że chronili także gang Sebastiana W., który zajmował się fikcyjnym eksportem produktów spożywczych, w tym np. kawy.

W maju ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tymczasowy areszt zastosowany wobec "Słowika", "Wańki" i "Parasola".

Więcej o: