Ostrów Mazowiecka. "Ksiądz" z "Bożego Ciała" zatrzymany? Ma grozić mu nawet pięć lat więzienia

Mężczyzna, którego historia życia zainspirowała - przynajmniej częściowo - twórców do nakręcenia "Bożego Ciała", miał zostać zatrzymany za próbę kradzieży bramy. O sprawie zawiadomił policję właściciel posesji, który został poinformowany przez dwóch mężczyzn, że demontaż odbywa się "na polecenie właściciela".

Komenda Policji Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej (woj. mazowieckie) poinformowała, że 9 listopada zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy demontowali ogrodzenie na cudzej posesji. Według portalu eostrołęka.pl jednym z nich jest 29-letni Patryk B. To właśnie na kanwie jego historii Jan Komasa miał nakręcić w 2019 roku nominowany do Oscara film "Boże Ciało". Sami twórcy tłumaczyli jednak, że film jest "luźno inspirowany różnymi przypadkami fałszywych księży".

Zobacz wideo Teaser "Bożego Ciała" Jana Komasy

Ostrów Mazowiecka. Pierwowzór kinowego hitu zatrzymany? Miał próbować ukraść ogrodzenie

W połowie listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawców kradzieży ogrodzenia z jednej z posesji w gminie Ostrów Mazowiecka - podaje komenda. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że gdy właściciel posesji przyjechał na miejsce, zauważył dwóch mężczyzn demontujących elementy ogrodzenia - między innymi szlaban i słupki. Mężczyzna usłyszał od nich, że demontaż wykonywany jest "na polecenie właściciela". Wtedy wezwał policję.

29-latek i 43-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. "Jeden z mężczyzn w trakcie przestępstwa kradzieży ubrany był w pomarańczowy uniform i kamizelkę z napisem kierowanie ruchem. Ich wypożyczone auto na dachu miało zamontowane oświetlenie, które wykorzystywane jest podczas zabezpieczenia robót drogowych" - podaje mł. asp. Marzena Laczkowska. 

29-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży. Jak podaje policja, "był on już wcześniej wielokrotny karany, m.in. za kradzieże, posiadanie środków odurzających oraz za oszustwo podawania się z osobę duchowną i odprawianie mszy świętej". 43-letniemu mężczyźnie postawiono natomiast zarzut kradzieży. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mazowieckie. Miał być inspiracją dla twórców "Bożego Ciała". Kolejne problemy z prawem 29-latka

Jeszcze w październiku portal eostrołęka.pl informował o kolejnych zatrzymaniach Patryka B. "Mężczyzna, który miał być jedną z inspiracji twórców filmu 'Boże Ciało', kolejny raz został zatrzymany przez policję i odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Dwa miesiące temu próbował ukraść grzejniki z nieczynnego już hotelu w Ostrowi Mazowieckiej". Kodeks karny przewiduje za ten czyn od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. W 2021 roku policjanci mieli ustalić natomiast, że mężczyzna przywiózł na skup złomu kilkanaście włazów do studzienek z trasy S8.

Więcej o: